İlişki Konuları

Sevgilinizi Tanımak İçin Sormanız Gereken Sorular!

instagram takipçi hilesi

Eğer uzun zamandır bir ilişkiniz varsa ve kendinizi bir tuhaf hissetmeye başladıysanız belki de ilişkinizdeki bazı şeyleri sorgulamanın zamanı gelmiştir. İletişim, bir ilişkinin en önemli noktasıdır. İletişiminiz ne kadar kuvvetliyse ilişkiniz de bir o kadar kuvvetli olur.

İletişim, özellikle hassas ve romantizmin oldukça yüksek olduğu ilişkilerde önemlidir. İlişkiyle ilgili doğru bir karar ancak bu şekilde verilebilir. Çünkü bazen ilişkiler öyle bir noktaya gelir ki bir karar vermeniz gerekir. Ya sevgilinizle yola devam edeceksinizdir ya da hayatınıza yeni birilerini almanın vakti gelmiş demektir.

İşte size bu ikilimden kurtulmanız için sormanız gereken 8 önemli soru!

iliskide mutlu musunuz

İlişkimizden Gerçekten Mutlu Musun?

Bu soru çok geniş kapsamlı bir sorudur. Çünkü ilişkinizdeki sorunları ortaya çıkaracak ana soru olabilir. Eğer sevgiliniz bu soruyu sorduğunuzda cevap vermekte tereddüt ederse ya da ne söyleyeceğini bilemezse hemen sinirlenmeyin ve onu dürüst olması konusunda rahatlatın. Eğer, tam olarak mutlu olmadığını anlarsanız işte o zaman daha önemli ve ağır sorular sormanın zamanı gelmiştir.

Bu İlişkiden Ne İstiyorsun?

İlişkiden ne istiyorsun sorusu size ilişkinizin gidişatı hakkında bir karar vermek için yardımcı olacaktır. Bunu yaparken oldukça net olmalısınız. Tam olarak ilişkiden ne bekliyorsun? Evlilik düşünüyor musun yoksa niyetin sadece bir yaz aşkı yaşamak mı ?

iliskiniz evlilige gidecek mi

Seni Etkileyen Şey Ne?

Siz kendinizce bu sorunun cevabını bildiğinizi sanabilirsiniz fakat eğer uzun bir ilişkiniz varsa sevgilinizin vereceği cevap sizi şaşırtabilir. Eğer aldığınız cevap daha çok fiziksel özelliklerinizle ilgiliyse o zaman bir şeylerin ters gittiğini düşünebilirsiniz.

Öncelikler Listende Tam Olarak Neredeyim?

İlişkiler doğası gereği zaten oldukça karmaşıktır. Fakat her ilişkide karakterler farklı olduğu için bu karmaşıklık değişkenlik gösterebilir. Bazıları sevgilisinin hayatındaki önceliği olmak isterken kimisi daha sonraki sıralarda yer almak isteyebilir. Bu yüzden ilişkiler için bu soru oldukça önemlidir.

İnançların Senin İçin Ne Kadar Önemlidir?

İlişkiyi etkileyen bir diğer konu da kişilerin dini inançlarıdır. Çünkü inançlar insanı bir araya getirebileceği gibi ayırabilir de. Eğer hala sevgilinizin dini inancı hakkında bilginiz yoksa artık bunu sormanın vakti gelmiştir. Böylece ileride çıkacak herhangi bir problemin de önüne geçmiş olursunuz.

cocuk sahibi olmak hakkinde ne dusunuyorsunuz

Çocuklar Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Çocuklar çok tatlı çok güzel çok kıymetli varlıklar değil mi? Sizce öyle olabilir fakat belki de sevgiliniz sizle aynı düşüncede değil. Çocuklar konusunda farklı görüşleriniz varsa bu ilişkinizin sonunu da kötü etkileyebilir.

Eğer siz ileride bir çocuk sahibi olmak istiyorsanız ve partneriniz buna karşıysa bunu önceden bilmek çok daha iyi olacaktır.

Hayatta En Büyük Amacın Ne?

Sevgilinizin hayattan beklentilerini anlayabilmek için bu soruyu sormanız gereklidir. Bu sayede sevgilinizi daha iyi tanıyabilir ilişkinizde de mutluluğu yakalayabilirsiniz.

Benim İçin Fedakarlık Yapar Mısın?

İlişkiniz ilerledikçe hayatın getirecekleri de değişir. Örneğin belki iş için farklı bir şehre gitmeniz gerekebilir. Böyle bir durumda partneriniz fedakarlık yapıp sizinle gelecek mi? Yoksa buna gerek görmeyecek mi? İlişkinizin iyiliği için bu soruyu hem kendinize hem sevgilinize sormalısınız.

 

Kaynak
kadin.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu