İlişki KonularıSevgililer Günü

Sevgiliniz İle En Heyecanlı İlkler

instagram takipçi hilesi

Sevgililik süreci oldukça heyecan vericidir. İster 1 isterseniz de 10 senelik bir ilişki olsun bazı heyecanlar hiçbir zaman unutulmaz. Sevdiğiniz kişi ile ilk kez yaptığınızda büyük heyecan veren deneyimler… Hele ilkler! İşte asla unutulmayacak ilkler listesi:

1- Mesajlaşırken ilk kez “canım” dediğiniz an

cok-mesajlasmak

İlişkinin en heyecan verici hitabıdır “canım“. İleriki evrelerde asla duymak istemeyeceğiniz “canım” hitabı ilk etapta oldukça heyecan vericidir.

2- İlk teklif anı

teknede evlilik teklifi

Sevdiğiniz kişinin size hislerini anlattığı ve unutulmaz cümlelerle birlikte olmak istediğini anlattığı o an. Yıllar geçse de hep aklınızda kalır. Özellikle uzun ilişkilerin temelinde duygusal bir şekilde teklif etmek yatar.

3- İlk elele tutuşma anı

sevgili 7

Sevgiliniz ile yavaş yavaş samimi olmaya başladığınız andır. Elele tutuşmak ise bağlılığın sembollerinden en masumudur.

4- İlk öpücük

sevgili 13

Öpücük, öpen kişiye de öpülen kişiye de yüksek heyecan verir. Kalp çarpıntılarına karışan masum bir öpücük ise aşkın en saf hallerinden bir tanesidir. Hiçbir kadın ilk öpüldüğü zamanı hafızasından silemez. Tabi erkek de ilk öpüşünü unutamaz.

5- İlk kez gidilen sinema

sinema 5

Sinema, sevgililik sürecinin olmazsa olmazıdır. Özellikle sevgili ile ilk kez gidilen romantik bir sinema, yıllar sonra bile tebessüm ile hatırlanır.

6- İlk kez aile ile tanışılan an

Sarp-Levendoglu-Yeni-Fotograflari-ailesi

Sevdiğiniz kişinin ailesinden biri ile tanışmak her zaman için büyük kalp çarpıntılarına sebep olabilir. Özellikle güzel bir ilk izlenim bırakmak için kendinizi kasabilirsiniz. Ama unutmayın bu heyecan bile oldukça mükemmel.

7- İlk kez beraber yemek yapılan an

sevgiliyle yapilacak romantik seyler 700x495

Çiftler için yemek  yapmak samimiyetin oturmuş olmasını gösterir. Çarşıdan malzemeler alınır ve birlikte mutfağa geçilir. Erkek kesme ve doğrama işleri ile meşgulken; kadın pişirme ve karıştırma gibi işlerle ilgilenir. Son dokunuşu ise birlikte yaparlar: Yemeğe tuz ve baharat ekleyerek.

8- İlk kez birlikte uyunan an

uyku 3

Artık ilişkide çok zaman geçmiştir. Samimiyet de oldukça ilerlemiştir. Günün yorgunluğunu en sevdiğiniz kişi ile beraber uyuyarak geçirmek isteyebilirsiniz. Bir anda herhangi bir filmi izlerken filmin en sakin yerinde başınız düşebilir ve uyuyakalabilirsiniz. Bunu yıllar geçse de hiç unutmadan masumiyet ile bilikte hatırlayacağınıza garanti verebiliriz.

9- İlk hediye anı

sevgililer gununde erkege alinacak hediyeler kapak

Hediye almak da hediye vermek de akıllardan silinmeyen detaylardır. Özellikle ilk kez bir hediye alıyorsanız çok heyecanlanırsınız. Sevgilinizin beğenip beğenmeyeceğinden korkarak hediyenizi verirsiniz. Kesinlikle hediye vermek hediye almaktan daha mutlu edici ve heyecan verici bir olaydır.

10- İlk ciddi kavga

her ilişkide kavgalar olur

İlişkiler her zaman çok güzel gitmez. Bazen küçük bir mesele büyür büyür ve kavga ile sonuçlanır. Sevgiliniz ile ilk kavga ettiğiniz anı kesinlikle unutamazsınız. Hele ki ayrılma noktasına kadar geldiyseniz geçirdiğiniz o iğrenç geceyi tekrar yaşamamak için elinizden geleni yaparsınız.

11- İlk kez gelecekten bahsedilen an

sevgili 9

Herkes sevdiği insan ile birlikte yaşamak ister. Bunun adına “aşk” denir. Sevgilinizin yanından bir an bile ayrılmak istemezsiniz. Ve tüm büyülü anları her an her saniye yaşamak istersiniz. İşte bu noktada “evlilik” devreye girer. Sevgiliniz ile birlikte sıradan bir muhabbetin içindeyken bile bir anda gelecekten laf açılır. Ve siz ilk kez onunla birlikte hayal kurmaya başlarsınız.

12- İlk kez ayrı kalınan an

her ilişkide kavgalar olur

Sevgiliniz bir yere gitmiştir ya da kavga edip “ayrılalım” demişsinizdir. Bir anda kendinizi çok kalabalık bir caddenin ortasında yapayalnız hissedersiniz. Sanki tüm herkes mutludur ve birliktedir. Sadece siz ortada kalmışsınızdır. Hiç kimse bu yokluk hissini tamir edemeyecek gibi gelir hatta. Ta ki sevgiliniz kalabalığı yara yara yanınıza koşup size sarılana kadar. Tüm kötü günler geçmeye başlar. Ve iki taraf için de ayrı kalınamayacağının göstergesidir ilk ayrılık anı.

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu