İnsan KaynaklarıKişisel Gelişim

Sevdiğiniz İşi Yapmanın Temel ve Basit Adımları

instagram takipçi hilesi

Kişinin yapacağı/yaptığı işe olan sevgisi, o kişinin hayatını tamamen değiştirebilecek kadar etkili bir durumdur. Siz işinizi severek ve gönülden bir bağlılık ile yaparsanız, yaptığınız işin alanında en iyi firma/şahsiyet haline gelebilirsiniz. Ancak işinizi sevmeden ve sıkılarak yaparsanız, o işten bir gelir zaten elde edemezsiniz ve zaman içerisinde de yaşam kaliteniz düşecek  bu da sizi psikolojik olarak etkileyeceğinden hayattan zevk almayacak hale geleceksiniz. Sevdiğiniz işi yapmanında temel ve basit adımları var. Bunlar ise tam olarak şöyle.

1.Bilgilerini Tamamla

Yapmak istediğin iş konusunda eksik bilgilerin olduğunu düşünüyorsan hiç korkma ve hemen o eksiklerini tamamlamaya çalış. Nasıl bu yazıyı okuyorsun ve bu konuda fikir sahibi oluyorsun. İnternette küçük araştırmalar yaparak yapmak istediğin iş hakkında bir çok bilgiye ulaşabilir ve eksiklerini tamamlar hatta üstüne bir çok yeni bilgi ekleyebilirsin.

2.Erken Kalkan Yol Alır

erken kalkanin

Bu sözü asla unutmayın. İşiniz 9.00’da ise siz 8.00’da kalkın ve rakipleriniz uyurken siz işiniz hakkında neler olmuş diye İnternette haberler okuyun, çayınızı için, meyvenizi yiyin ve güne enerjik başlayın.

3.Planlı Ol

planli olun

Hayatta bir planın olacak ve ne zaman, nerede, ne yapacağın hakkında bilgin olacak ve işini minimum düzeyde enerji ile tamamlayıp gün içerisinde yorgun düşmeyeceksin. Yaptığın işten zevk almanın yolu sevmediğin, en zor olanı en önce bitirebilmektedir.

4.Satış ve Yatırım

yatirirm

Bu başlığı bir örnek vererek açıklamak istiyorum. Örneğin siz video montajı ile uğraşan birisisiniz. Elinizdeki mevcut bilgisayarlarla günde 1 film montajı çıkartabiliyorsunuz. Siz 1 yıl bu elinizdeki mevcut sistemleri kullanarak bir gelir elde edip, bir kısmını da ayırdıktan sonra bir daha ki yıl yeni günde 3 montaj çıkartabilecek bir sistem alarak hem daha çok kazanacaksınız hem de yatırım yapmış olacaksınız.

5.Vazgeçme

asla vazgecme

Bir insan sürekli doğru şeyleri yapması imkansız gibi bir şeydir. Ancak hep aynı hataları yapması imkansız değildir ve bu hatadan kesinlikle kaçınmalısınız.

Unutmayın. Vazgeçenler asla kazanamaz ve kazananlar asla vazgeçmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu