Yerli Kadın Ünlüler

Sevda Türküsev Kimdir?

instagram takipçi hilesi

sevda turkusev kimdir 5
Tam adı
: Sevda Türküsev
Doğum tarihi: 10 Haziran 1969
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: İkizler
Ailesi:
Eşi: 
Çocukları: Bir oğlu var.
Mesleği: İletişim Uzmanı, Yazar
Aktif Yılları: 1989 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Sevda Türküsev Kimdir? Sevda Türküsev, iletişim uzmanı ve yazardır.

Sevda Türküsev Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Sevda Türküsev, 10 Haziran 1969 günü İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. İkizler burcu olan Türküsev yaklaşık olarak 1,6 m boyunda.

Sevda Türküsev Kariyeri

1987 yılında tekstil sektöründe tasarımcı olarak kariyerine başlayan ve ardından üretim, planlama ve diğer kilit bölümlerde çeşitli görevler üstlenen bir profesyonel, Türkiye’deki önde gelen şirketlerde çalıştıktan sonra 2004–2008 yılları arasında uluslararası alanda büyük bir entegre tekstil fabrikasının genel müdürlüğünü üstlenmiştir.

Yazarlık kariyerine, 2004 yılında kaleme aldığı “Muhafazakar Çapkınlar” kitabıyla adım atmıştır. Bu eser, genel müdürlük dönemindeki gözlemlerini, deneyimlerini ve izlenimlerini okuyucularıyla paylaşarak dikkat çekmiştir. Kitabın büyük ilgi görmesi, yazarı çeşitli televizyon programlarına konuk olarak çıkmasına olanak tanımıştır.

Toplamda 14 kitap yazan Türküsev, sadece kadın-erkek ilişkileri değil, aynı zamanda kişisel gelişim ve bireysel başarı konularında da eserler vermiştir. En çok satan kitapları arasında yer alan “Duygu Kontrolü İle Kişisel Başarı” adlı kitabı, 17. baskıya ulaşarak büyük bir başarı elde etmiştir.

Sevda Türküsev, 2014–2015 yılları arasında Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı görevini üstlenmiş, bu sürecin ardından çeşitli internet gazetelerinde düzenli olarak güncel konular hakkındaki yorumlarını paylaşmıştır. Aynı dönemde Tv Net – Net Bakış programında yorumcu olarak görev alarak, gündemdeki konuları analiz etmiş ve izleyicilerle paylaşmıştır.

Son zamanlarda yazar, çeşitli üniversiteler ve okullarda gençlere yönelik Kişisel Gelişim, Başarı, Motivasyon ve Liderlik konularında paneller ve konferanslar düzenlemiştir. Aile içi iletişim, kişisel gelişim, medyanın etkisi ve iş hayatında başarı gibi konularda seminerler, paneller, konferanslar ve eğitimler vererek bilgi birikimini genç nesillerle paylaşmaya devam etmektedir.

Türküsev, halihazırda sosyal medya hesaplarında gündemi yakından takip edip, etkileyici yorumlarına devam etmektedir. Ayrıca, televizyon yorumculuğu, kişisel gelişim uzmanlığı ve kurumsal-bireysel danışmanlık hizmetleri sunarak geniş bir uzmanlık yelpazesine sahiptir.

Sevda Türküsev, 2020–21 sezonunda Uçankuş TV’de Canlı Masa programında hafta içi her gün Erol Köse ve Nurseli İdiz ile birlikte gündeme dair değerli yorumlarını izleyicilerle paylaşmıştır.

Şu an itibariyle, Türküsev, hafta içi her gün TGRT Haber’de Erol Köse ile birlikte Bilmedikleriniz programında gündemi değerlendirmekte ve izleyicilere bilgi dolu yorumlar sunmaktadır. Türküsev’in özel hayatına dair bilgiler de ilgi çekici. Henüz 19 yaşında evlendiği evlilikten bir oğlu dünyaya gelmiştir. Ancak, 25 yaşında eşinden ayrılarak hayat mücadelesini oğluyla birlikte sürdürmüştür.

Videoları

 

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu