Yerli Kadın Ünlüler

Sevcan Yaşar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Sevcan Yaşar
Tam adı: Sevcan Yaşar
Doğum tarihi: 1990
Doğum yeri: İzmir/Türkiye
Boyu: 178 cm
Mesleği: Model, dizi oyuncusu
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Sevcan Yaşar kimdir? Sevcan Yaşar, modellik yarışması ardından ünlüler kervanına katılmış bir isimdir.

Sevcan Yaşar, 1990 yılında İzmir‘de dünyaya gözlerini açmıştır. 62 kiloda ve 1.78 boyunda olan başarılı oyuncunun modellik başarısı yurt içi ve yurt dışında tescillenmiştir. 2011 yılında düzenlenmiş olan 23. Miss Model Of Turkey birincisi olan Sevcan Yaşar, ardından Çin‘de düzenlenmiş olan Miss Model Of World yarışmasında da birincilik ipini göğüslemiştir.

Sevcan Yaşar’ın eğitimi ve kariyeri tamamı ile farklı alanlara seyretmiştir. Modellik alanında dereceye girmesine karşın Sevcan Yaşar için tercih oyunculuktan yana olmuştur.

Başarılı bir modelken olumlu yönde seyreden kariyerini oyunculukla değiştiren Sevcan Yaşar, Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun olmuştur. Hiçbir zaman okumuş olduğu bölüm ile ilgili bir iş yapmak istememiştir. Mezuniyetinden sonra İstanbul’a yerleşmiş ve oyunculuk üzerine eğitimler almaya başlamıştır.

Hala Yeditepe Üniversitesi bünyesinde tiyatro eğitimini sürdüren Sevcan Yaşar, ATV kanalında ekranlara gelen sevilen dizi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi ile kariyerinin başı olmasına rağmen zirveye oturmuştur. Öncesinde Kayıp Şehir, Böyle Bitmesin ve Aramızda Kalsın dizilerinde rol alan Sevcan Yaşar, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Esra karakterine hayat vermektedir.

Rol almış olduğu diziler içerisinde; Kayıp Şehir, Böyle Bitmesin, Aramızda Kalsın ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bulunmaktadır. Rol aldığı zaman içinde reyting rekorları kıran Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan ani bir kararla ayrılmış olan Sevcan Yaşar, üzerinden birkaç ay geçtikten sonra ayrılık nedeninin 2018 yazında ekranlara gelecek olan “Erkenci Kuş” adlı romantik komedi türündeki dizide “Aylin Yüksel” karakterine hayat verecektir.

2018 yılının yaz aylarında Star TV’de ekranlara gelmiş olan ve başrollerini Demet Özdemir ve Can Yaman‘ın paylaşmış olduğu Erkenci Kuş adlı dizide Sevcan Yaşar, intikam ve hırslı yapısı ile Aylin karakterine başarıyla can vermiştir. Çalışmış olduğu reklam ajansında hırsızlık yapması üzerine atılan Aylin karakterinin tek derdi çalıştığı eski ajansından intikam almaktır.

Sevcan Yaşar, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde tanışmış olduğu ve düşmanlarından birisi olan oyuncu Bilgehan Birincioğlu ile sevgilidir. Sevcan Yaşar’ın ailesinde hemen hemen herkesin memur ve doktor olmasından ötürü ilk başta dizilerde rol almasına ailesi sıcak bakmamıştır.

Diziden arta kalan zamanlarda okula gittiğini ifade eden Sevcan Yaşar, her süre zarfında okulu çok sevdiğini ve istediği bölüm olduğu için okula severek gittiğini belirtmektedir. Biyolojiyi de sevmesine karşın tiyatro oyunculuğu içinde daha büyük heyecan yarattığını ifade eden Sevcan Yaşar, ailesinde memurlar ve doktorların çoğunlukta olması kendisinin oyuncu olması konusunda soru işareti yarattığını ifade etmektedir.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
elmaelma.comgoogle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu