Şener Üşümezsoy

instagram takipçi hilesi

şener üşümezsoy 1
Tam adı: Şener Üşümezsoy
Doğum tarihi: ??. ??. 1950
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.67 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Jeoloji Mühendisi
Aktif Yılları: 1990 yılından bu yana

Sosyal Medyada
twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Şener Üşümezsoy Kimdir? Şener Üşümezsoy, 1950 senesinde İstanbul Üsküdar’da dünyaya gelmiştir. Kırım’dan göçen tatar bir ailenin evladıdır. 1964 ve 1969 yılları arasında Pertevniyal Lisesi‘nde eğitim almıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü bitirmiş ve mezun olmuştur. Aynı üniversitede hem yüksek lisans hem de doktora eğitimi almıştır.

1991 senesinde profesör olmuştur. Almanya’da bulunan bir üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Şu anda aktif olarak İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Üniversite eğitimi aldığı dönemlerde aynı zamanda vücut geliştirme sporu ile de ilgilenmiştir.

Şener Üşümezsoy, deprem konusundaki bilgileri ile adını duyurmuştur. Özellikle 17 Ağustos 1999 tarihinde Gölcük‘te yaşanan depremin sonrasında deprem hakkında insanları bilgilendirmek için çalışmıştır. Tahmin ettiği öngürülerin bir çoğu doğru çıkmıştır. Gölcük Depremi ve ülkemizde yaşanan diğer tüm depremler ile ilgili çeşitli makaleleri ve kitapları vardır.

Ekonomik, strateji ve tarih konuları üzerine ideolojik ve siyasal incelemeler yapmıştır. Bu konularda pek çok kitabı mevcuttur. Üşümezsoy aynı zamanda Ulusal Parti İdeolojik Büro Başkanlığı görevinide icra etmektedir. Evi ve arabası yoktur. garip adlı bir kedisi vardır. İstanbul Üniversitesi‘nde görevli bir öğretim görevlisi ile evlenmiştir.

Şener Üşümezsoy, 2012 senesinde TV 8 ekrenlarında yayınlanan ve Kenya‘da çekilen Trophy Türk isimli yarışmada da yer almıştır. Bu yarışmada Üşümezsoy’a Esra Ersoy, Ceyda Ersoy, Ertem Şener, Burcu Çetinkaya, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay, Hale Caneroğlu, Zaza Enden, Helin Avşar, Önder Bekensir, Leyla Bilginel, Billur Kalkavan ve Berksan Özer eşlik etmiştir.

Prof. Dr. Üşümezsoy, 2013 senesinin Nisan ayında Show TV ekranlarında başlayan Ben Burdan Atlarım isimli programda yarışmacı olarak yer almıştır. Yapımcılığını Med Yapım‘ın yaptığı programda Üşümezsoy’a Bayhan Gürhan, Asena Onur Çakmak, Atilla Taş, Gökhan Taşkın, Neslihan Önder, Önder Bekensir, Semiha Yankı, Tony Hill, Tuğba Özay, Serkan Tanırgan, Sema Çelebi, Leyla Bilginel, Semih Yuvakuran, Verda Penso ve Günay Musayeva eşkil etmiştir. Yarışmanın birincisi Önder Bekensir olmuştur.

Şener Üşümezsoy Kitapları

  1. 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi Sonrası Marmara’da Deprem Riski
  2. Vatandaş için Deprem Rehberi
  3. İstanbul Depremi
  4. Yeni Dünya Petrol Düzeni ve Körfez Savaşları
  5. Türk Jeostratejisi
  6. Petrol Şoku ve Yeni Ortadoğu Haritası
  7. Dünya Sistemi ve Emperyalizm
  8. Kürt ‘Kim’liği
  9. Ulusal Sol’da Örgütlenme

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=BAh90sMqdjs

https://www.youtube.com/watch?v=l-vsstABr58

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu