Yerli Erkek Ünlüler

Semih Öztürk Kimdir?

instagram takipçi hilesi

semih ozturk 1
Tam adı: Semih Öztürk
Doğum tarihi: ??. ??. 1990
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.80 m
Ailesi: Sadık Öztürk (Babası)
Sevgilisi: Kurretülayn Matur
Çocuk (ları): 
Mesleği: Yazar
Aktif Yılları: 2014 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Semih Öztürk Kimdir? Semih Öztürk, 1990 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü‘nde almış ve başarı ile mezun olmuştur. Ardından Güney Fransa‘ya gitmiş ve Paul Valery Üniversitesi‘nde Tiyatro Oyunculuğu eğitimi almıştır.

2014 senesinin Ekim ayında TV 8 ekranlarında başlayan “Ütopya” isimli yarışma programında  yarışmıştır. Yarışma kadrosunda Tuncay Kes, Gamze Çetinkaya, Çağdaş Şahin Yıldız, Kurretülayn Matur, Altar Gültekin, İnci Satır, Murat Rışvan, İnci Melek Bozkaya, Özlem Sezgin, Tuğçe Aksoylu, Ahmet Arda Sezen, Türkan Gözcü, Serkan Ercan ve Tezcan Fenerli gibi isimler yer almıştır.

10 ay boyunca aralıksız süren yarışmada 15 yarışmacı bir hayvan ahırının içinde yaşadı. Hem hayvancılık hem de tarım yaparak geçimlerini sağladılar. Elektrik, su ve gaz ihtiyaçları karşılandı. Ancak gazı sadece ısınmak için kullanabilirler.

Isınmak için doğadan odun toplayıp ateş yakmaları gerekmektedir. 25 tavuk, 2 İnek, kazma kürek seti ve lazım olabilecek pek çok malzeme yarışmacılara temin edildi. Verilen tohumlar ile kendi ürünlerini yetiştirdiler. Ahırın ve yarışmacıların yanında kameraman dahi durması yasaktır. Reji ekibi ile tüm iletişimlerini sadece bir telefon ile sağlayabilirler.

İlginizi çekebilir: Sezer Öztürk

Semih Öztürk ve 14 yarışmacının yer aldığı programda kişiye özel tuvalet ve banyo verilmedi. Her ay yarışamadan 1 yarışmacı elendi. Yarışma programı 24 saat boyunca internet üzerinden canlı olarak yayınlandı. 11 aya yakın süren yarışmada 20 Eylül 2015 günü yapılan final gecesinde Tuncay Kes yarışmanın birincisi oldu ve toplam 880 Bin ₺ olan bütçenin 440 Bin ₺‘sinin sahibi oldu.

Öztürk, 7 Şubat 2016 günü yine TV 8 ekranlarında başlayan “Survıvor 2016” yarışma programına da katılmıştır. Gönüllüler takımında yer alan Semih Öztürk‘ün takımında Damla Can, Efecan Dianzenza, Gizem Memiç, Aylin Şallı, Gizem Kerimoğlu, İbrahim Giydirir,  Gülnihal Candan, Zefer Mete ve Serkay Tütüncü yer almıştır. Ünlüler takımında ise Ebru Öztürk, Ezgi Avcı, Çağan Atakan Arslan, Serkan Ercan (Ütopya), İbrahim Yattara, Yunus Günçe, Seda Tetik, Nagihan Karadere, Eda Akkaya, Tuğba Özay ve Yılmaz Morgül yer almıştır.

Semih Öztürk, “Survıvor 2020” bittikten sonra her gece “Survıvor Ekstra” programında yorumcu olarak yer almaktadır. Öztürk, “Ütopya” yarışmasında tanıştığı Kurretülayn Matur ile ilişki yaşamaktadır.

Semih Öztürk Kitapları

  1. 2017 – Ahfâ
  2. 2017 – Can Çıkmazı

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu