Yerli Kadın Ünlüler

Selin Karacehennem Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Selin Karacehennem
Tam adı: 
Selin Karacehennem
Doğum tarihi: ??. ??. 1948
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.6 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: Tunç Karacehennem (1968)
Çocuk (ları): Kaya Karacehennem ve Ayşe Karacehennem
Mesleği: Psikolog
Aktif Yılları: 1970’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Selin Karacehennem Kimdir? Selin Karacehennem, psikologdur.

Selin Karacehennem, 1948 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Annesi öğretmen babası ise doktordur. Bir kardeşi var.

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çocuk Psikolojisi Bölümü‘nde tamamladı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü‘nde asistan olarak “Eğitimi Zor Çocuklar” üzerine master eğitimi aldı. Ardından ABD’de “Evlilik İlişkisi ve Yaşam Koçluğu” üzerine eğitimini tamamladı.

25 yıla yakın İsviçre ve ABD’de ikamet etti. İnsan ilişkileri, çocuklarda ve gençlerde uyum problemleri, normal çocuklarda davranış sorunları, evlilik sorunları, anne-babaları yönlendirme ve anaokulundaki çocukların sağlıklı gelişimi konularda danışmanlıklar yaptı.

Araştırmalar ve danışmanlıklar yaparak eğitimini ilerletir. 1997’de Amerika’daki en başarılı 200 kadından biri seçildi. 2000 senesinden sonra Türkiye’ye dönüş yaptı. Türkiye’ye geldikten sonra 8 ay Sabah Gazetesi’nde, 1 yıl Cem Ceminay’ın programına çalıştı. Flash TV ve Kanal t‘de hafta içi her gün kendi programlarının yapımcılığını üstlenen Karacehennem, ayrıca TV 8, Cine 5, Kanal D ve Fox TV kanallarında daimi konuk olarak program yaptı.

Digiturk Türkmax 4 sene boyunca “Evlilik Sanatı” adı altında her gün canlı olarak telefonla terapi de yaptı. Amacı, yıllar içinde biriktirdiği bilgi, gözlem, analiz ve tecrübeleri paylaşarak, kamuoyunun anlayabileceği şekilde basit bir şekilde öğretmek ve çözümler önermek olduğunu dile getirdi. Karacehennem, radyo, TV ve medya aracılığıyla röportajlar da yapıyor. Sabah ve Posta Gazetesi’nde yazıları yayımlandı.

Selin Karacehennem, 1968 senesinde Tunç Karacehennem ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden Kaya Karacehennem ve Ayşe Karacehennem adında iki çocuğu dünyaya geldi.

Katıldığı programlarda kendisine gelen değişik sorulara verdiği cevaplar ile gündeme geliyor. Son olarak bir seyirci kendisine bekaret ile ilgili bir soru sordu. Kocasının ondan önce yaşadığı bir ilişki sebebi ile bekaretini sürekli olarak yüzüne vurduğunu söyledi. Karacehennem, ise bu tarz konuları önceden eşinizle paylaşmayın dedi.

Selin Karacehennem Kitapları

  • 2009 – Evlilik Sanatı 1
  • 2009 – Evlilik Sanatı 2
  • 2011 – Adab-ı Aşk
  • 2016 – Aşk Evlilik Yaşam Adabı

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu