Yerli Erkek Ünlüler

Sedat Polat Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Sedat Polat Kimdir?
Tam adı: Sedat Polat
Doğum tarihi: 13 Nisan 1999
Doğum yeri: Kars / Sarıkamış
Boyu: 1.78
Kilosu: 72
Burcu: Koç
Mesleği: Rapçi
Aktif Yılları: 2022- Günümüz
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabitiktok

Hakkında

Sedat Polat Kimdir? Kısmetse Olur: Aşkın Gücü programının popüler yarışmacılarından birisidir. Henüz 24 yaşındadır.

Sedat Polat, İstanbul ilinin Bayrampaşa semtinde 13 Nisan 1999 tarihinde Kars ilinin Sarıkamış ilçesinde dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini İstanbul ilinin Sancaktepe semtinde tamamlamıştır. Ön lisans mezunudur. 1999 tarihinde Kars’ta dünyaya gelen Polat, ailesinin işi gereği İstanbul’a taşınmak zorunda kalmıştır. Lise eğitimi sonrasında kısa bir süre emlakçılık yapmıştır. Aynı zamanda üniversite yıllarında harçlık çıkarabilmek için dizilerde, ufak çaplı rollerde almıştır.

Bu sezonunda Kısmetse Olur: Aşkın Gücü programına katılan Polat, sivri dili ve eleştirel yapısıyla oldukça dikkat çekmiştir. Küçüklükten beri müziğe ve rap müziğe olan hayranlığını, müzikleriyle de göstermiştir. Yarışma öncesinde çıkarmış olduğu şarkıları ve yarışma sonrasında da çalışmalara devam edeceğini sürekli olarak belirtmiştir.

Kısmetse Olur: Aşkın Gücü programına farklı tarzıyla gündem vurmuştur. Sürekli olarak ”Mahalle Kültürü” ile yetiştiğini ve buradan geldiğini vurgulamaktadır.  Programın popüler yarışmacılarından birisi olan Sedat Polat, program içerisinde Elif Nur Yel ile ilişki içerisindedir.

Program içerisinde Aybüke Çangal ile tartışmaları ile fazlasıyla gündeme gelmiştir. Programın en popüler erkeklerinden ilkidir. Sedat Polat’ın instagram hesabında şuan 410 bin takipçisi bulunurken, Tiktok hesabında 264 bin takipçisi bulunuyor.

Müzik Kariyeri

Müzik kariyeri ile de bilinen Polat, rap camiasına ”Espi Resmi‘ lakabıyla girmiştir.

İlk şarkısını 25 Ağustos 2020 tarihinde youtube platformunda paylaşmıştır. Şarkının adı ”Koridor”dur. Youtube platformunda yaklaşık olarak 81.432 görüntüleme almıştır. Şarkının sözleri, Sedat Polat‘a aittir. Müzik ve kayıt işlemlerini Süleyman Şahin, Klip yönetmenliğini ise Emre Karaca üstlenmiştir.

İkinci şarkısı olan ”Resmi” şarkısını ise 29 Nisan 2022 tarihinde paylaşmıştır. Şarkı 68.888 görüntüleme almıştır. Şarkının sözleri yine Sedat Polat’a aittir.

Üçüncü şarkısı olan ”Hedef”i 8 Temmuz 2022 tarihinde paylaşmıştır. Şarkının sözleri Sedat Polat’a aittir. Yönetmenliğini Yusuf Akbal, Yardımcı yönetmenliğini ise Eylül Güneş Onaran üstlenmiştir. Klipte Ömer Karanlık, Nesrin Yari, Mustafa Arslan, Hakan Aldemir ve Gülnara Golovina‘da yer almıştır. Şarkı 176.386 görüntüleme almıştır.

Dördüncü şarkısı aynı zamanda ilk düeti olan ”Emin Oldum” şarkısını da Alp Tan ile birlikte seslendirmiştir. Şarkı youtube platformunda 1.282.976 görüntüleme almıştır. Şarkının sözleri Sedat Polat’a ve Alp Tan’a aittir. Yönetmenliğini Haşim Berk Acerçelik üstlenmiştir. Aynı zamanda profesyonel anlamda da kariyerinde güzel adımlar attıran bir şarkıdır.

Beşinci şarkısı olan ”Naylon”u, program içerisindeyken paylaşmıştır. Şarkı 1.113.972 görüntüleme almıştır. Sözleri yine Sedat Polat’a aittir. Yönetmenliğini Yusuf Akbal üstlenmiştir. Programda da bu şarkıya sık sık yer verilmektedir. Polat’ın youtube platformunda tek söylediği en çok dinlenen şarkısı Naylon, şarkısıdır. 16 Ara 2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Piyasadaki şarkılarından biri ise ”Antipatik” şarkısıdır. Şarkı yine program içerisindeyken paylaşılmış olup, programda da sık yer verilmektedir. Antipatik şarkısı youtube platformunda yaklaşık olarak 690.362 görüntüleme almıştır. 30 Ara 2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Sedat Polat’ı piyasadaki son şarkısı ve aynı zamanda ikinci düeti ise Burak Öksüzoğlu ile düet yaptığı ”Yangın” şarkısıdır. Şarkı 24 Nisan 2023 tarihinde yayımlanmıştır. Henüz 2 günde  413.712 görüntüleme almıştır. Klip şimdiden gündemdedir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu