Yerli Kadın Ünlüler

Seçil Gür Kimdir?

instagram takipçi hilesi

secil gur 1
Tam adı: Seçil Gür
Doğum tarihi: 1 Ocak 1986
Doğum yeri: Hof, Almanya
Boyu: 1.70 m
Ailesi: 
Sevgilisi: yok
Mesleği: Şarkıcı, Söz Yazarı
Aktif Yılları: 1999 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Seçil Gür Kimdir? Seçil Gür, 1 Ocak 1986 tarihinde Almanya, Hof‘ta dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Adanalıdır. Müzik yaşamına henüz 12 yaşında başlamıştır. İlk olarak Çukurova Üniversitesi Devlet Sonfeni Orkestrası‘nda viola sanatçısı olan Meral Sayın‘dan solfej dersleri almıştır. İlkokul, ortaokul, ve lise eğitimlerini Adana’da tamamlamıştır. 1999 yılında İstanbul’a taşınmıştır.

Kısa süreli sahne çalışmalarından sonra kuzeni keman virtiözü Hande Özyürek‘in tavsiyesi ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim üyelerinden Sema Çal‘dan opera eğitimi almıştır. 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’ne girmiştir. Nevzat Atlığ, Mustafa Doğan Dikmen, Münip Utandı, Cengiz Ünal, Erol Uras, Sinem Özdemir, Emel Şenocak, Mehmet Emin Bitmez, Emin Baykırkık ve Nurlu Eral gibi isimlerden şan ud, piyano, diksiyon ve uslup repertuar dersleri almıştır.

Seçil Gür, Nevzat Atlığ yönetiminde olan Neva-kar ve Tamburi Mustafa Çavuş Efendi konserlerinde solistlik yapmıştır. 2009 yılında Altunizade Kültür Merkezi‘nde organize edilen Emel Şenocak idaresindeki pek çok konserde görev yapmıştır. 2011 yılında akademik eğitimini bitirmiştir.

2008 yılında “Stüdyo Oyuncuları”nda Esad Tekand ve Şahika Tekand‘dan sanat tarihi ve oyunculuk eğitimleri almıştır. Aynı zamanda eğitim kurumlarında da eğitmenlik yapmıştır. 2014 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katılmıştır. Çeyrek finalde Hasan Çebi ile yarışmış ve yarışmaya veda etmiştir.

Seçil Gür, bir süredir Serdar Ortaç ile bir birliktelik yaşamaktadır.

Seçil Gür Şarkıları

 1. 2020 – Sebepsiz Çiçek
 2. 2020 – İşkence
 3. 2020 – Işığını Benimle Paylaş
 4. 2019 – Emi
 5. 2018 – Yeniden Başlasın
 6. 2018 – Dünyalar Kadar
 7. 2017 – Deli Yangın
 8. Hastayım Sana
 9. Ağlamak Güzeldir
 10. Karaağaç
 11. Serserim Benim

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu