Film & Dizi Önerisi

Se7en Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Se7en (Yedi) benzersiz konusuyla izleyicilerin beğenisini kazanıyor. Gerilim konulu yapılardan hoşlanan kişileri, ilk dakikadan itibaren içine çeken film, güçlü kadrosuyla da beğeniliyor. Eğer siz de farklı konudan oluşan ve ilk sahneden itibaren kendine çeken yapımlardan hoşlanıyorsanız mutlaka Se7en filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Se7en konusu ve oyuncuları
Türkçe İsmi: Yedi
IMDB Puanı: 8.6
Y3apım yılı: 1995
İlk vizyon tarihi: 16 Şubat 1996 (Türkiye)
Yaş Sınırı: 12 yaş ve üzeri
Yönetmeni: David Fincher
Senarist: Andrew Kevin Walker
Yapımcı: Arnold Kopelson, Phyllis Carlyle
Yapım Şirketi: New Line Cinema
Başrol Oyuncuları:  Gwyneth Paltrow (David Mills’in karısı), R. Lee Ermey, Andrew Kevin Walker (Ölü Adam), Reg E. Cathey, Kevin Spacey, Jonathan Doe, Brad Pitt (Dedektif David Mills) Morgan Freeman (Dedektif William Somerset)

Türü: Suç, dram
Yapım Ülkesi: ABD

Se7en Konusu

Se7en konusu ve oyuncuları

Yönetmen koltuğunda David Fincher’in oturduğu film, 1995 yılında seyirciyle buluştu. Film bir seri katil ve onun peşindeki iki polis dedektifini konu edinir.

Filmdeki seri katil, Hristiyanlıktaki yedi ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle oldukça vahşi bir şekilde öldürür. Hristiyanlık dinindeki 7 ölümcül günah ise; kıskançlık, kibir, açgözlülük, şehvet, oburluk, öfke, tembelliktir.

Seri katilin peşindeki dedektifler, olayı çözümlemek için büyük bir heyecan hisseder. Meydana gelen cinayetler sıradan ve anlamsız değildir. Her olayın arkasındaki sır perdesini aralamaya çalışırlar. Filmde seri katil kadar, dedektiflerin zıt kişilikleri de seyirciyi düşündüren detaylar arasında yer alır.

Filmin başrol oyuncuları arasında yer alan Brad Pitt, daha önceki duygusal filmlerine kıyasla burada farklı bir kimliğe bürünür. Gerilim filminde de başarısını konuşturan Brad Pitt, rolünü tüm gerçekçiliği ile yansıtır. Bu sayede filmi seyreden kişiler, kendini olay anının içinde hisseder.

David Fincher, Fight Club filmindeki başarısını Se7en’de de devam ettirir. Filmin başarısı daha ilk hafta kendini belli eder. İlk hafta Amerika’da gösterime girdiğinde 14.000.000 dolar kazanır. Her sahnede seyirciyi adeta içine çeken film, son sahnedeki çarpıcı finaliyle unutulmaz olmayı başarır.

Film, onlarca yıl geçmesine rağmen ilk günkü ilgisini korumayı devam ettirir. Filmi her izlediğinizde farklı bir bakış açısı yakalayacağınızı garanti edebiliriz. Özellikle sahneler ve mekan, filmin ölümsüz hale gelmesini sağlayan etkenler arasında yer alır.

Se7en (Yedi) Ödülleri

Se7en

  1. En İyi Kötü Karakter
  2. En İyi Film Dalında MTV Film Ödülü
  3. Londra Film Eleştirmenleri Birliği Yılın Erkek Oyuncusu Ödülü
  4. En Çok Arzulanan Erkek Dalında MTV Film Ödülü

Se7en Videoları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu