Yerli Kadın Ünlüler

Şansın Tüzün Kimdir?

instagram takipçi hilesi

şansın tüzün 1
Tam adı: Şansın Tüzün
Doğum tarihi: ??. ??. 1980
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Ailesi: 
Sevgilisi: …
Mesleği: Akademisyen, Doktor, Şarkıcı
Aktif Yılları: 2003 yılından bu yana
youtube-chanelspotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Şansın Tüzün Kimdir? Şansın Tüzün, 1980 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi‘nden mezun olmuşur. 2003 senesinde profesör ünvanının sahibi olmuştur. Üniversite zamanlarında pek çok gazete ve dergide öyküleri ve yazıları yayımlanmıştır. Ardından yazdığı yazıları “İstanbul’un Azizeleri” ismi altında kitaplaştırdı. 2011 senesinde “Saint of İstanbul” ismiyle İngilizce tecümesini piyasaya sürdü ve Amerika Los Angeles‘te imza günü yaptı.

1999 senesinde “Konuş Benimle” adı altında topladığı öykülerden sonra, 2003 senesinde “Havanalı İsa” isimli kitabı Cumhuriyet Kitapları’nda çıktı. 2005 senesinde “Cumhuriyet Çiçeği” isimli öyküsüyle Ömer Seyfettin Öykü Yarışması‘nda birinci olmayı başardı. Üniversite zamanlarında kurduğu müzik grubunun solisti olarak müzik yapmaya başladı. 2007 senesinden sonra hikaye yazarlığı bir nevi müzik yazarlığına dönüştü.

Şansın Tüzün, Amerika Birleşik Devletleri‘nde Türkiye’nin Sesi (Voices of Turkey) projesi kapsamında 2014 senesinin Ekim ayında kendisi ile beraber 10 müzisyenden oluşan bir grup ile İngilizce özgün şarkıların müzikal zenginliğini öne çıkaran parçaları New YorkDallas,  Los Angeles, HoustonChicago, Washington DCSan Francisco ve Seattle‘de söylemiştir.

2015 senesinde Çemşe’de verdiği konserde dünyaca ünlü sanatçı Goran Bergoviç ile “Ederlezi” şarkısını seslendirmiştir. Tüzün, İstanbul Üniversitesi Cerrah Paşa Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanlığı görevini icra etmektedir. Hem fizik hem de müzik alanındaki başarıları ile adından sıkça söz ettirmektedir. 2017 senesinde “Avare” isimli albümünü piyasaya sürmüştür.

Prof. Dr. Şansın Tüzün, aynı zamanda Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği‘nin Yönetim Kurulu‘nda yer almaktadır ve Osteoporoz Hasta Derneği Sekreterliği ve Uluslararası Osteoporoz Vakfı‘nın temsilciliğini yapmaktadır. 2015 senesinde Prof. Dr. Tüzün, Uluslararası Osteoporoz Vakfı ödülünün sahibi olmuştur.

2015 senesinin Mart ayında “Gallipoli – Gelibolu” adlı projesini hayata geçirmiştir. 2015 senesinde Avustralyalı sanatçı Adam Dunning ile beraber Gelibolu ağıdı’nı hem Türkçe hem de İngilizce olarak seslendirmişlerdir. Aynı zamanda Adam Dunning ile birlikte “Ordinary” adında bir İngilizce şarkı daha yapmışlardır.

Sanat camiasında ChanCe mahlasını kullanan Tüzün, yaptığı çeşitli projeleri le ismini yurt içinde ve yurt dışında sıkça dıuyurmuştur.

Şansın Tüzün Şarkıları ve Albümleri

  1. 2017 – Avare (Albüm)
  2. 2019 – I Love Jello (Şarkı)

Kitapları

  1. 2009 – İstanbul’un Azizesi
  2. 2003 – Havanalı İsa

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu