Yerli Erkek Ünlüler

Şanbaz Yıldız Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Şanbaz Yıldız
Tam adı: Şanbaz Yıldız
Doğum tarihi: 10 Nisan 1963
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Ölüm tarihi: 13 Ağustos 2023
Boyu: …
Burcu: Koç
Ailesi: …
Eşi: Hatice Yıldız
Çocuk (ları): Cevat Yıldız
Mesleği: Siyasetçi
Aktif Yılları: 1994-2023
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Şanbaz Yıldız 1963 yılında Ankara’da dünyaya gelmiş olan Türk siyasetçidir. İyi parti milletvekilleri arasında yer almaktadır.

Şanbaz Yıldız Hayatı

Şanbaz Yıldız 10 Nisan 1963 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lise dönemine kadar ki eğitim hayatını Şereflikoçhisar’da tamamlamıştır. Ardından lise eğitimine başlamış ve Ankara’nın köklü liseleri arasında yer alan Aydınlıkevler Lisesi’ne başladı.

Lisede okuduğu dönemde meydana gelen 1980 darbesi nedeniyle yargılandı. Bu nedenle bir dönem lise eğitimini bırakmak zorunda kaldı. Lise eğitiminin yanı sıra darbe dönemi boyunca Ankara Ülkü Ocakları’nda aktif yer aldı ve burada 2. Başkan olarak görev yürüttü.

Üniversite eğitimini ise Anadolu Üniversitesi’nin Sosyal Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. 1989 yılına gelindiğinde ise Kocaeli’ye taşındı. İyi Parti kurulduktan sonra Kocaeli’de İyi Parti İl Başkanı olarak görev aldı. Daha sonrasında ise İyi Parti’nin milletvekili adayı olarak Kocaeli’de 2. sıradan aday gösterildi.

Hayatının son dönemlerinde benzer şekilde parti faaliyetlerini sürdürmüştür. En son görevi İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı 5. Bölge Koordinatörlüğü’dür.

13 Ağustos 2023 yılında ise aniden rahatsızlanan ve kalp krizi geçiren siyasetçi 60 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Videoları

Fotoğrafları

Elifnur Özcan

Yaklaşık 5 senedir aktif olarak içerik yazarı olarak çalışmaktayım. Çok sayıda web sitesi için çeşitli konularda içerikler hazırladım. Ancak özellikle bilgi verici ve okuyucuya birşeyler katacak içerikler hazırlamaktan keyif duyuyorum. MaksatBilgi ailesine henüz yeni katıldım. Ancak işinize yarayacak ve okurken keyif alacağınız içerikler hazırlayacağıma inanıyorum. Şimdiden keyifli okumalar :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu