Film & Dizi Önerisi

San Andreas Fayı Filminin Konusu Nedir?

instagram takipçi hilesi

San Andreas Fayı filmi, başrolünde Dwayne Johnson‘un yer aldığı bir felaket filmidir. Amerika Californiya’da bulunan San Andreas Fayının kırılmasıyla ortaya çıkan felaketi konu edinmiştir. Peki San Andreas Fayı filminin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir? tüm detaylar yazımızda…

san andreas fayı 1

IMDb Puanı: 6.1
Vizyon tarihi: 29 Mayıs 2015
Filmin süresi: 1 saat 54 dakika
Yönetmeni: Brad Peyton
Oyuncuları:  Dwayne Johnson, Carla Gugino, Alexandra Daddario
Türü: Aksiyon, Macera, Drama
Yapım Ülkesi: ABD

San Andreas Fayı Filminin Konusu

Film, bir kızın bir araba kazasından sonra uçurum kenarında takılıp kalmasıyla başlıyor. Ray (Dwayne Johnson), uzman bir pilot ve itfaiyecidir. Bir profesörün Nevada ve California arasında uzanan alanın bölgeden geçen bir fay hattına sahip olduğunu ve dolayısıyla bölgede deprem olasılığının nasıl büyük olduğunu açıkladığı bir yerel üniversitedeki Sismoloji ünitesinde canlı yayınla halka bilgi veriliyor.

Bir başka profesör, Nevada’nın son birkaç gün içinde birçok küçük deprem geçirdiğini söylüyor. Daha fazla araştırma yapmak ve depremleri öngören bir cihaz test etmek için ikili bir baraja gidiyor. Daha sonra Richter ölçeğinde 7+ büyük bir deprem kaydediliyor ve profesör bir çocuğu kurtarırken ölüyor.

san andreas fayı 2

Californiya şehrinde büyük panik yaşanıyor. Ray helikopteri ile kurtarma operasyonlarına yardım ederken, eski karısı Emma telefon ile Ray’i arayarak kendisini kurtarmasını istiyor. Eski karısını kurtaran Ray, bu sefer kızını kurtarmaya çalışıyor.

Kalabalık arasında kızlarını bulmakta zorlanan Ray ve Emma, helikopter ile arama yaparken helikopterin yakıtı bitiyor ve düşüyorlar. Yeni bir felaketin geldiğinden habersiz olan Californiya halkı sağa sola kaçışıyor. Daha sonra bir deprem daha oluyor ve bu deprem büyük bir tsunaminin de tetikleyicisi oluyor.

Dev dalgalar şehre doğru ilerliyor. İnsanlar yüksek yerlere çıkmaya çalışırken çıkmayanlar boğuluyor. Bir bot bulup şehir içinde dolaşmaya başlayan Ray ve Emma, kızlarını bir binanın içinde mahsur kalmış şekilde buluyor. Kızlarının yanında daha önce tanışmış oldukları iki arkadaşı da vardır.

san andreas fayı 3

Ray tam kızını kurtaracağı sırada büyük bir tsunami dalgası binaya çarpar ve Ray’in kızı Blake ve arkadaşları su içerisinde kalır. Ray hemen yüzerek binanın içerisine girer. Kızını ölmek üzereyken kurtarır. Kalp masajı yaparak hayata döndürdüğü kızı Blake deprem sırasında tanımış olduğu kişiye aşık olmuştu.

Filmin son kısmında Golden Gate Köprüsünü gören bir BM toplanma kampında ne yapacaklarını düşünen Ray, Blake’nin bundan sonra ne olacak sorusuna ”Tekrardan inşa edeceğiz” cevabını verir.

Kendi yorumumu yapmam gerekirse izlediğim en iyi filmler arasında yer alıyor. IMDb puanının düşük olması beni şaşırttı. Amerika’da kapalı gişe oynayan filmin 6.1 puan alması biraz şaşırtıcı. Görsel efektler olarak muazzam bir film. Sinemalarda 3D olarak yayınlanmıştı. Sinemada izlediğimde kendimi filmin içinde gibi hissetmiştim.

San Andreas Fayı Filminin Fragmanı

Kaynak
Imdb

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu