MaksatSporYerli Erkek Ünlüler

Salih Özcan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Salih Özcan
Tam adı: Salih Özcan
Doğum tarihi: 11 Ocak 1998
Doğum yeri: Köln / Almanya
Boyu: 182
Burcu: Oğlak
Ailesi:…
Eşi:…
Çocuk (ları):…
Mesleği: Futbolcu
Aktif Yılları: 2012’den günümüze
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Salih Özcan Türk asıllı Almanyalı futbolcudur. 2012 yılından beri sahalarda forma giyen yetenekli oyuncu günümüzde hala futbol kariyerini sürdürmektedir.

Salih Özcan Hayatı

Salih Özcan 11 Ocak 1998 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir. Köln şehrinde dünyaya gelen yetenekli futbolcu aslen Malatya kökenlidir. Anne ve babası Almanya’ya işçi olarak göç eden kesim arasında yer almaktadır.

Futbola olan ilgisi çok küçük yaşlarda başlayan genç futbolcu ilk olarak West Köln altyapısında amatör futbolcu olarak futbol kariyerine başlamıştır. Küçük yaşlardan itibaren futbol konusunda oldukça yetenekli olan isim henüz daha 9 yaşlarındayken önemli spor kulüpleri arasında yer alan FC Köln spor kulübünün ilgisini çekmeyi başarmıştır.

2007 yılında FC Köln spor kulübüne dahil olan genç yetenek profesyonel anlamda futbol kariyerine burada başlamıştır. Oldukça uzun bir süre boyunca FC Köln spor kulübünün altyapı kadrosunda yer almıştır. Yaklaşık 2022 yılına kadar FC Köln formasıyla sahalarda performans sergilemiştir.

2019 yılında ise 1 yıl süreyle Holstein Kiel takımına kiralanmıştır. Sözleşmesi sona erdikten sonra tekrar asıl takımı olan FC Köln spor kulübüne geri dönmüştür. 2022 yılında benzer şekilde Borussia Dortmund spor kulübüne 3 yıl süreyle kiralanmıştır.

Son dönemlerde Galatasaray’a transfer olacağı konuşulan ünlü futbolcunun Galatasaray’dan teklif aldığı kesinleşmiş ancak Borussia Dortmund ile olan sözleşmesi nedeniyle henüz teklifi kabul etmemiştir.

Salih Özcan Milli Takım Kariyeri

Salih Özcan aynı zamanda milli takım bünyesinde de futbolcu olarak yer almakta ve kariyerini sürdürmektedir. Milli takım futbol oyunculuğu için hem Almanya hem de Türkiye milli takımlarından teklif almıştır. Ancak ünlü futbolcu Almanya Milli Takımı’nda oynamayı kabul etmiştir.

2012 yılından 2021 yılına kadar aktif olarak Almanya Milli Takımı kadrosunda yer almıştır. Ancak 2022 yılında Türkiye Milli Takımı kadrosuna geçerek milli takım maçlarında Türk futbolcularla birlikte forma giymiştir.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=JnUu7FlAULY

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu