Yerli Erkek Ünlüler

Şahan Gökbakar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Şahan Gökbakar6

Tam adı: Şahan Gökbakar
Doğum tarihi: 22 Ekim 1980
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu: 1.80 m
Ailesi: Osman Selçuk Gökbakar, Lerza Gökbakar, Togan Gökbakar (kardeş)
Eşi: Selin Ortaçlı Gökbakar
Çocuk (ları): Deniz Efe Gökbakar, Ela Gökbakar
Mesleği: Komedyen, oyuncu, senarist, yapımcı
Aktif Yılları: 2003’den bu yana
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Şahan Gökbakar kimdir? Şahan Gökbakar, 1980 yılında İzmir’de doğmuş Türk oyuncu, senarist ve yapımcıdır. Kendisi gibi senarist ve yönetmen Togan adında bir kardeşi vardır. İzmirli komedyen eğitim hayatına Ankara’da başlamıştır. İlkokul, ortaokul ve liseyi ODTÜ Koleji’nde okumuştur. 1998 yılında sosyal bilimler bölümünü bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Tiyatro bölümünü ilk 4’e girerek kazanmıştır. 2002 yılında üniversiteden mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra İstanbul’a taşınan Şahan Gökbakar, televizyonculuk kariyerine başlayabilmek için çeşitli işlerle meşgul oldu. Önce reklam çekimleriyle şansını denedi. Ardından program hazırlamaya başladı. İlk programı ‘Zıbın’ ismindeki reklam ve olayları dalgaya alan mizah ve düşünceleri birleştiren bir programdı. 2004 yılının yılbaşı gecesinde TV8’de yayınlanmıştır.

Şahan Gökbakar, daha sonra 7.Gün isimli TRT’de canlı yayınlanan programda sunuculuk yapmaya başlamıştır. Bu işinden sonra da Zoka isimli sunuculuğunu daha öncesinde Kamil Güler’in yaptığı gizli kamera yarışmasının sunuculuk ve oyunculuk görevini üstlenmiştir.

İlginizi çekebilir: Sağ Salim Film Konusu ve Oyuncuları

2005 yılında antimedya-skeç şov programı Dikkat Şahan Çıkabilir‘i hazırlayıp sunmuştur. Orada yarattığı Recep İvedik, Küçük Oskar gibi tiplemeleriyle izleyicinin dikkatini çekmiştir. Bir sezon 15 bölüm süren bu programın ardından 2007 yılında NTV’de Kime Diyorum Ben ismindeki reality programını sunmuştur. Dikkat Şahan Çıkabilir programından insanların tanıdığı Recep İvedik tiplemesiyle başrolünü oluşturduğu ve türkiyede milyonlarca izlenip rekor kıracak film serisi Recep İvedik, 2008 yılında vizyona girmiştir.

Gişe Rekorları Kıran Film Serisi

Recep İvedik film serisinde her bir filminde farklı konuları işleyen Şahan Gökbakar, Türkiye’nin en ikonik film karakterlerinden birini oluşturmuştur. Karakter ve komedi anlamında çoğu kesimin sevmediği ve eleştiri aldığı bir film olsa da serinin en az izlenen gişe sayısı 3.326.084 kişiyle üçüncü filmidir.

Senaryosunu kendisinin yazdığı Recep İvedik serisinin yönetmenliğini kardeşi Togan Gökbakar yapmıştır.

Recep İvedik filmlerinin yanı sıra Şahan Gökbakar, 2013 yılında Ezgi Mola ile Celal ile Ceren isimli filmi yapmıştır. Yine senaryo ve yapımcılığı kendisine ait olan film IMDB’de en kötü 100’de yer almış olsa da 2.853.772 kişi tarafından izlenmiştir.

İlginizi çekebilir: Erdal ile Ece Film Konusu ve Oyuncuları

2016 yılında Osman Pazarlama isimli filmi yapmıştır. 2018 yılında ise Kime Diyorum adlı programında oluşturduğu tiplemesi Kayhan karakterinin filmini yapmıştır. Kayhan filmi bugüne kadar yaptığı filmler arasında en az izlenen filmi olmuştur.

Şahan Gökbakar son olarak 2019 Kasım ayında Recep İvedik serisinin 6. filmiyle izleyici karşısına geçecektir. Vizyon tarihinden bir ay önce yayınlanan fragmanı tam 22 milyon izlenmiştir. Yine kardeşi Togan’ın yönettiği ve senaryosunu birlikte yazdıkları film, serinin diğerlerinde olduğu gibi izlenme sayısında milyonlara ulaşıp ulaşamayacağı merak konusudur.

TV Programları

 1. Engin Jurnal – tv8
 2. Zoka – 2004
 3. Dikkat Şahan Çıkabilir – 2005
 4. Kime Diyorum Ben – 2006
 5. Kolay Gelsin – 2008

Şahan Gökbakar Filmleri

 1. Gen – 2006
 2. Recep İvedik – 2008
 3. Recep İvedik 2 – 2009
 4. Recep İvedik 3 – 2010
 5. Celal ile Ceren – 2013
 6. Recep İvedik 4 – 2014
 7. Osman Pazarlama – 2016
 8. Recep İvedik 5 – 2017
 9. Kayhan – 2018
 10. Recep İvedik 6 – 2019

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu