Sağlığınızı Tehdit Eden 7 Tehlikeli Güzellik Tüyosu!

instagram takipçi hilesi

yanlış güzellik uygulamaları

Artık internet ve sosyal medya aracılığıyla istediğimiz her türlü bilgiye ulaşabiliyoruz. Güzellikten zayıflamaya her konuda çeşitli yöntemler karşımıza çıkmakta. Fakat sanal ortamda dolaşan bu tarz bilgileri araştırmadan hemen uygulamaya geçerseniz sağlığınız için sakıncalı sonuçlar ortaya çıkabilir.

Sizler için internet ortamında dolaşan ama aslında sağlığınızı tehdit eden tehlikeli 7 güzellik tüyosunu araştırdık. Eğer bahsedeceğimiz yöntemleri uyguluyorsanız bir kere daha düşünmenizi öneriririz.

Diş Macunu ile Peeling Yapmak:

diş macunu ile dudak peelingi yapmak 1

Çatlayan ve pul pul dökülen dudaklarınızı yumuşatmak ve eski haline getirmek için diş macunu ile peeling yapıyorsanız bu yöntemle dudaklarınızı iyileştirmek yerine daha çok çatlamasına ve koruyucu tabakanın zarar görmesine sebep olabilirsiniz. Bunun yerine doğal yağlar ya da şeker peelingleri tercih ederek dudaklarınızı koruyabilirsiniz.

Saç Rengini Açmak İçin Deterjan Kullanmak.

deterjan ile saç rengi açmak

Eğer bu yöntemi uygulamayı düşünüyorsanız kesinlikle kesinlikle vazgeçmelisiniz. Çünkü deterjanın içindeki fosfat, saç derinizde yaralar açar ve hatta tamamen kaybetmenize bile neden olabilir. Bu tehlikeli yöntem yerine kepek şampuanı, beyaz sabun ve zeytinyağı kullanarak saç tonunuzu açabilirsiniz.

Kirpik Uzatmak İçin Glokom Damlası Kullanmak

İlgili İçerikler

kirpik uzatmak için damla kullanmak

Göz tansiyonu için kullanılan bu ilaç uzun vadede gözlerinize zarar verebilir. Çünkü gözün doğal florasını zedeleyebilirler. Bunun yerine kaş ve kirpiklerinizi uzatmak için badem yağı kullanabilirsiniz.

Siyah Nokta Ve Sivilceleri Sıkmak

siyah nokta ve sivilce sıkmak

Güzelliğinize gölge düşüren önemli bir diğer hata ise siyah nokta ya da sivilceleri sıkmaktır. Çünkü bu hata sivilce ya da siyah noktaların daha çok yayılmasına ve iz kalmasına neden olurlar. Bunun yerine yüzünüzü düzenli temizleyerek ya da buhar maskesi uygulayarak önüne geçebilirsiniz.

Saç Kremi Yerine Hindistan Cevizi Yağı Kullanmak

saçlara hindistan cevizi yağı sürmek

Doğal içeriğinden dolayı saç kremi yerine tercih edilen Hindistan cevizi yağı bir süre sonra saçlarınızın doğal yağ dengesini bozar. Bunun yerine Hindistan cevizi yağını haftada 1-2 kez maske olarak uygulayabilirsiniz.

Karbonatla Yüz Temizlemek

karbonatla yüz temizlemek

Bu uygulama da tehlikeli güzellik tüyolarından biridir. Çünkü karbonat, yüzünüzü kurutur ve erken yaşlanmaya neden olur. Bunun yerine yüzünüzü derinlemesine temizlemek istiyorsanız konjak bitkisinin liflerinden yapılan süngerlerle sadece su ile yıkayabilirsiniz.

Göz Altı Torbaları İçin Hemoroid Kremi Kullanmak

gözaltı torbaları için hemoroid kremş kullanmak 2

Göz altlarımız en hassas bölgelerimizdendir ve özenle korunması gerekmektedir. Damar büzüştürücü etkisi olduğu için hemoroid kremlerinin göz altlarına uygulanması uzun vadede tehlikeli sonuçlar yaratır. Bunun yerine dolapta beklettiğiniz metal bir kaşığı göz altlarınızda bekletebilirsiniz.

Kaynak
iyihisset

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu