Kişisel Bakım

Saçlarınızı Uzatmanıza Yardımcı Olacak Yağ Önerileri

instagram takipçi hilesi

uzun ve bakımlı saçlar

Saçlarımız dış görüntümüzü tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Bakımlı ve güzel saçlar her zaman karşı tarafa daha iyi bir izlenim vermektedir. Aynı zamanda özgüvenimizi arttırmakta ve kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlamaktadır.

Saçlarımıza istediğimiz şekli vermek bizim elimizdedir. Kendimize yakıştığını düşündüğümüz her şekilde saçlarımızı yapabiliriz. Her birimizin hoşlandığı saç tarzı ve rengi farklıdır. Burada önemli olan bizim kendimizi mutlu hissetmemizdir.

bakımlı siyah uzun saçlar

Kimilerimiz kısa saçları severken kimilerimiz içinse uzun saçlar vazgeçilmezidir. Aynı zamanda kimilerimizin saçları çok kısa zamanda uzarken kimilerimizinse uzaması çok uzun zaman alır. İşte bu noktada biz de sizlere saçlarınıza hem bakım yapacak hem de uzatmanızı sağlayacak yağlardan bahsedeceğiz.

Konuya başlamadan önce belirtmek isteriz ki saçınızın uzaması daha doğrusu sağlıklı uzaması için saç derinizin temiz olması, saç köklerinizin yeterli oksijen alması ve uçlarının da az kırılmış olması gerekli. Diğer bir önemli nokta ise bahsedeceğimiz yağların düzenli olarak kullanılmasıdır. Düzenli kullanmazsanız faydasını göremeyebilirsiniz.

Zeytinyağı

saf zeytinyağı

Zeytinyağı, doğanın bize sunduğu mucizevi yağlardan bir tanesidir. Vücudumuz için faydalarının yanı sıra saçlarımız için de oldukça faydalıdır. E vitamini bakımından oldukça zengin olan zeytinyağı en iyi saç nemlendirici yağlardan bir tanesidir. Saç derimize ve köklerine ekstra sağlık kazandırması bakımından saç uzatmak konusunda etkilidir. Daha sağlıklı, ışıl ışıl ve güçlü saçlara sahip olmak istiyorsanız aynı zamanda da kısa sürede uzatmak istiyorsanız zeytinyağını haftada bir ya da iki kez saçlarınıza sürerek iki saat bekletebilirsiniz.

Hint Yağı

hint yağı

İçinde bulunan E vitamini ve protein bakımından hint yağı saçlarımız için faydalı bir yağdır. En önemli özelliği saç derisine uygulandığında saç köklerindeki kan dolaşımını hızlandırması ve canlılık kazandırmasıdır. Aynı zamanda saç uzatan yağlar arasında olduğu da bilinir. Kan dolaşımını hızlandırdığı için saç köklerine giden oksijen miktarını arttırır ve böylece saçın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Hint yağını haftada bir iki kez saçınıza uygulayarak masaj yapabilir, saç uçlarına sürerek kırıkları önleyebilirsiniz. Düzenli olarak hint yağı kullanarak saçlarınıza bakım yapmak aynı zamanda saçınızı nemlendirir, yumuşatır ve hacim kazanmasını sağlar.

Susam Yağı

saç uzatmak için susam yağı 1

Saç derisinin iltihaplanması ya da saçta mantar oluşması saçın sağlıklı uzamasını engeller. Bu tarz sorunlar yaşıyorsanız susam yağının mikropları temizleyici özelliğinden faydalanarak ortadan kaldırabilirsiniz.

İçindeki E vitamini ile saçları besleyen susam yağı, saçları canlandırır ve uzamasına yardımcı olur.

Argan Yağı

saç uzatmak için argan yağı kullanın

Saç derisini nemlendiren argan yağı, zayıf saçlarınızı güçlendirir ve kırılmasını engeller. Bu sayede saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Saç uçlarınıza düzenli olarak uygularsanız kırıkları engelleyebilir kısa sürede saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Jojoba Yağı

jojoba yağı

Argan yağı gibi jojoba yağı da son zamanlarda popülerlik kazanan yağlardandır. Doğrudan saçı uzatmakta etkisi yoktur fakat saçtaki enfeksiyonları engelleyerek saç diplerini rahatlatır. Sağlıklı bir deriye sahip saçlar da normalden daha hızlı şekilde uzamaya başlar.

Nane Yağı

nane yağı

Nane yağı ,saç derinizi canlandırır ve saç köklerine daha fazla oksijenin ulaşmasını sağlar. Hem koparak dökülmeleri önler hem de saçlarınızın hızlı uzamasına katkı sağlar. Nane yağı güçlü bir yağ olduğu için direkt saçınıza uyguladığınızda saç diplerinizi yakabilir. Bu nedenle badem yağı ya da zeytinyağıyla birleştirerek uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızı Uzatmanıza Yardımcı Olacak Yağ Önerileri ile ilgili videolar

Kaynak
yemekmavikadinsacportbakimliyim

Nilgün Oktay

Maliye mezunu, müşteri ilişkileri uzmanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu