Kişisel Bakım

Saç Topuzu Çeşitleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Saç modelleri söz konusu olduğunda stil seçimi de bir o kadar önemli, özellikle yaz aylarının yaklaşıp düğün sezonunun başlamasıyla birlikte topuz çeşitleri de en çok araştırılan konuların başında geliyor.

Saç Topuzu Çeşitleri Nelerdir?

Dağınık Topuz

Saç Topuzu

Dağınık topuz her zaman en rahat ve kurtarıcı topuz türlerinden biri olmuştur. Yapması kolay olmasının yanı sıra, çok çekici görünmesini de sağlar. İster uzun saç ister kısa saç herkes vazgeçilmezdir. Saçları arkada, üstte veya yanlarda gevşek bukleler halinde toplayarak ama bir şekilde zahmetsizce şekillendirerek topuz modelidir.

 1. Birkaç teli serbest veya dağınık bırakarak herhangi bir şekillendirici kullanmadan pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz salaş topuzlar aynı zamanda mükemmel bir görünüme sahip olmanıza da yardımcı olacaktır.
 2. Dağınık bir topuz oluştururken dikkat edilmesi gereken tek şey, şekillendirirken saçınızı taramamaktır. Adından da anlaşılacağı gibi, eski püskü ve rastgele görünmesi gereken bir topuz.

Yuvarlak Yüz Topuzu

sac topuzu cesitleri nelerdir2

Yuvarlak yüz yapısına sahip kişiler genellikle topuz şeklinden kaçınırlar. Ancak doğru teknikle yapılan topuz modelleri de bu kişiler için harikadır. Yuvarlak bir yüz hattınız varsa topuz yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey çok sıkı ve sarkık olmamasıdır. Yüzün daha ince ve uzun görünmesi için topuzu daha yüksek ve hacimli hale getirmelisin.

Ense Topuzu

sac topuzu cesitleri nelerdir3

Son dönemlerin en popüler trendlerinden biri olan ense topuz modeli, ensedeki tüm saçların toplanıp şekillendirilmesiyle oluşturulmaktadır. Ensedeki topuz hemen hemen tüm yüz hatlarına uygundur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, boyuna topuz modeli kullanılırken ne giyileceğidir. Bu stili kullananların boyun, omuz ve omuz bölgesini açığa çıkaran giysiler seçmeleri önerilir.

Tüm saç modellerinde olduğu gibi saçın sağlıklı, canlı, düzgün, parlak olması ve kullanılan şekillendirici ürünlerde ikincil bir işlevi olması önemlidir.

Burgu Topuz Modeli

sac topuzu cesitleri nelerdir4

Sınava hazırlanırken, yoğun bir sınıfta veya gece bir projeyi tamamlamaya çalışırken, yarattığımız doğal saç modellerinin aslında ne kadar güzel olduğunu unutmayın.

 • Saçları yukarıdan toplayın.
 • Saçı, saçın uçlarına gelecek şekilde bir daireye sarın.
 • Burguyu kendi etrafına sıkıca sarın ve büyük bir bobin pimi ile sabitleyin.

Örgülü Ense Topuzu

sac topuzu cesitleri nelerdir5

Örme topuz modelleri genellikle uzun saçlar için oldukça sade ve hoş bir seçenektir. Bu boyun örgü topuz da onlardan biri.

 • Saçı ikiye bölün ve sağdaki tutamı örün.
 • Ayrıca sol ipi örün.
 • İki eşit ve sıkı örgüye sahip olmalısınız.
 • Örgü parçalarını birbirine bağlayın.
 • Saçınızın uzunluğuna göre 1 hatta 2 düğüm daha atın.
 • Uçların geri kalanını gözden uzak tutun.
 • Ayrıca saç aksesuarları ve parlak tel toka gibi aksesuarlarla da örgülü saç stilinize canlılık katabilirsiniz.

Saç Topuzu İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu