Kişisel Bakım

Saç Konusunda En Sık Yapılan Hatalar!

instagram takipçi hilesi

Saç Konusunda En Sık Yapılan Hatalar! Pek çok insan saçlarına son derece önem vermekte. Çeşitli saç bakım ürünleri kullanarak en iyi ve sağlıklı görünümü elde etmeye çalışırız. Fakat uyguladığımız yöntemler ve kullandığımız ürünler biz bilmesek de saçlarımıza zarar verebilir. Saç konusunda çok fazla takık olan insanlar var. Bu yüzden yaptıkları pek çok hata da var. Aşağıda saç konusunda en sık yapılan hatalar ile ilgili bir liste hazırladık.

sac konusunda en sik yapilan hatalar 2

Saç Konusunda En Sık Yapılan Hatalar

1) Saçlar Her Gün Yıkanmamalı

Kadınlar arasında sıkça yapılan hatalardan biri, saçları her gün yıkamaktır. Özellikle yağlı saç tipine sahip olan kadınların bu konuda daha dikkatli olması gerekmektedir. Saçlar sık sık yıkandığında, sebum adı verilen yağ üretimi de artar ve her yıkamadan sonra saç dökülmesi de artabilir. Bu nedenle, haftada üç kez saç yıkama sıklığıyla sınırlandırılması önerilir.

2) Saçlar Doğal Yöntemlerle Kurutulmalı

Saç bakımı konusunda sık yapılan hatalardan biri, saçları havlu ya da yüksek ısıda çalışan saç kurutma makineleriyle kurutmaktır. Bu kurutma yöntemleri saça çok fazla zarar vermektedir. En sık görülen problemler kepek oluşumu ve saç kırıklarıdır.

sac konusunda en sik yapilan hatalar 1

3) Kadınlar Saçlarını Hep Bağlı Tutmamalı

Saçlarınızı sıkı bir şekilde toplamak, saç dökülmesinin ve kırılmanın önde gelen nedenlerinden biridir. Bu nedenle, sürekli olarak sıkı topuzlar kullanmak yerine, daha rahat ve dağınık saç modellerini tercih etmeniz önerilir. Saç derisinin hava alması, saç sağlığı için oldukça önemlidir. Sıkı topuzlar saç köklerine zarar verebilir ve saçlarınızın kopmasına neden olabilir. Ayrıca, yeni çıkmaya başlayan ince bebek tüyleri de bu şekilde kaybedilebilir.

4) Saç Kırıkları Düzenli Olarak Alınmalı

Saçlarınızın sağlıklı ve uzun bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, düzenli olarak kestirmeniz gerekmektedir. Kırık saç uçları saçların dolaşmasına neden olabilir ve saçların kopmasına yol açabilir. Bu nedenle, kırık saç uçlarınızı belirli aralıklarla kestirmeniz önerilir. Saçınızın ihtiyacına göre 8-10 haftada bir kestirerek saçlarınızın daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

5) Yaşlanan Saç Ölmeye Mahkum Olan Saçtır

Saçlarımıza düzenli bakım yapmak, daha sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmamızı sağlar. Fön, maşa ve saç düzleştirici gibi ısıya dayalı çalışan saç şekillendiriciler, saçlarımızın doğal nemini büyük ölçüde bozar. Bu da saç tellerimizdeki keratinin kurumasına neden olur. Bu nedenle, mümkün olduğunca sık kullanmaktan kaçınmak gerekmektedir. Permalar ve boyama işlemleri gibi kimyasal uygulamalar da saçların yaşlanmasına neden olabilir. Yaşlanmış saçlar kuru, cansız ve mat bir görünüm kazanır. Ancak saç bakımı keratin botoks gibi özel bakım ürünleriyle desteklenirse, saçların güçlenmesi, kırılma ve dökülmelerin önlenmesi mümkündür.

6) Saçlar Profesyonel Ellere Teslim Edilmeli

Kadınlar arasında sıkça yapılan bir hata, evde saç açıcı ürünleri uygulamaktır. Saç rengini bir iki ton açmak veya koyulaştırmak kolay bir işlem gibi görülebilir. Ancak sağlıklı sonuçlar almak için bu tür işlemleri kuaförlerin yapması daha doğru olacaktır.

sac konusunda en sik yapilan hatalar 3

Saç Konusunda En Sık Yapılan Hatalar İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu