Yaşam

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

instagram takipçi hilesi

Rüyada kedi görmek, kişinin psikolojik durumuna ve hayatın akışı içerisinde yaşadığı olumlu ya da olumsuz          süreçlere göre değişkenlik gösteren şekillerde yorumlanmaktadır. Kediler sıkıntı ve stresi alan, enerjisi yüksek, ruh sağlığına iyi gelen, naif hayvanlardır. Öyle ki son dönemde pek çok insan evinde kedi ya da köpek beslemeye başlamıştır. Rüyada köpek görmek ile ilgili yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Patili dostlarımızın en sevimlilerinden biri olan kediler, çeşitli şekillerde rüyalarımıza girerek bizlere ya bazı mesajlar iletirler ya da düşüncelerimizi sembolik görüntülerle açığa çıkarırlar. Bu sempatik hayvanların rüyamıza hangi renkte ve hangi şartta girdiği de önem taşımaktadır. Kimi kaynaklarda olumlu kimi kaynaklarda ise olumsuz pek çok tabir bulunmaktadır.

rüyada kedi görmek

İşte biz de bu yazımızda sizlere; rüyaya giren kedinin hangi biçimlerde, nasıl anlamlar ifade edebileceği ile ilgili bir takım bilgiler aktarıyor olacağız. Konuya ilişkin videolara ise yazımızın son bölümünde ulaşabilirsiniz.

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Kedinin rüyada kimi zaman genç bir kadını kimi zaman ise bir hizmetçiyi temsil ettiği belirtilmektedir. Dolayısıyla kedi görmek genç bir kadından alınacak bir habere veya hane içinde kalması gereken bazı konuşmaların, istenmeyen kişilerin kulağına gitmesi şeklinde yorumlanabilir.

Elbette rüyada görülen kedinin size nasıl yaklaştığına da bakmak gerekir. Örneğin kedi ile göz göze iseniz size haber getiren bir kimse ile hararetli bir konuşma içerisine girebilirsiniz. Veya kedinin size tısladığını görmüş iseniz; bu, size kimin dost kimin düşman olduğunu ve onlara nasıl davranmanız gerektiğini yakın zamanda göreceğiniz anlamına gelir.

Kedi dişlerini gösteriyor ise; dost bildiğiniz insanlara karşı daha dikkatli olmanızı ve kimseye tam olarak güvenmemeniz gerektiğini simgeleyen bir rüyadan söz edebiliriz. Eğer yatağın üzerinde çok sayıda kedi görmüşseniz bu durum aile içi sıkıntılara işaret eder ve çözümlenmesi gereken olayları tekrar gözden geçirmeniz gerektiğini vurgular.

Rüyasında kedi gören kişi bekarsa; hayatına alacağı insanla ilişkinin başında kısa süreli bir takım çatışmalar yaşayacağına, ancak rüya sahibi evliyse; eşi ile arasında bazı problemler çıkabileceğine delalet eder. Fakat rüyada görülen kedi neşeli bir haldeyse bu da, rüya sahibinin hayatında bolluk, bereket ve huzurun hakim olacağına yorulur.

ruyadakedi

Rüyada Kedi Görmek: Yavru Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi görmek birbirinden farklı anlamlara gelmektedir. Görülen kedinin küçük ve yavru olması ise; kişinin hayatında meydana gelebilecek köklü değişimleri sembolize eder. Önceleri istenmeyen, kabul edilmeyen veya tereddütte kalınan bazı olayların, sonuca bağlanarak hayırlara vesile olacağını gösterir.

Buna paralel olarak rüyada görülen yavru kedi, yeniden doğuşun ve arınmanın bir temsilcisi gibidir diyebiliriz. Kişinin yaşamı boyunca farklı bakış açılarıyla evrileceğine ve kendini her daim ileriye taşımak adına gelişime açık olacağına yönelik yorumlanır. Monoton hayat çizgisinin dışına çıkılacağı ve yepyeni başlangıçların sizi beklediği söylenebilir.

Rüyada Kedi Görmek: Kedinin Beyaz Olması Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz kedi görmek; kadınsı gücü, dişil enerjiyi, masumiyeti, naifliği ve kırılganlığı temsil eder. Rüyada görülen beyaz kedi, ikili ilişkilerinize daha fazla önem vermeniz ve özen göstermeniz gerektiği yönünde bir mesaj içeriyor olabilir.

Ayrıca sezgilerinize, hislerinize ve iç dünyanıza yöneleceğinizi ve bu yönelimin sizi yanıltmayacağını simgeler. Rüyasında beyaz kedi gören kişi kadın ise; bu rüya, o kişinin kendini savunmasız hissedeceği bir dönemden geçebilme ihtimaline yorulur. Ancak rüya sahibi erkekse; hayatındaki kadınla bazı sorunlar yaşayabileceği ve ona daha ilgili davranması gerektiği ile ilgili yorumlar yapılır.

ruyada beyaz kedi

Rüyada Kedi Görmek: Kara Kedi (Siyah Kedi) Görmek Ne Anlama Gelir?

Kara kedi geçmiş zamanlardan beri batıl inançlar ve hurafeler nedeniyle uğursuz olarak nitelendirilmiştir. Peki rüyaya giren kara kedinin manası nedir, bir bakalım.. Sanılanın aksine rüyada görülen siyah kedi; kişinin geniş bir vizyona ve kuvvetli bir altıncı hisse sahip olduğuna delalet eder.

Aynı zamanda dünyayı anlamlandırma çabası içinde olunmasına, ruhsal süreçlere, kendini bulmak için çıkılan uhrevi yolculuğa işarettir. Bunun sonucunda; bağımsızlığınıza, özgürlüğünüze ve kendi iradenizi kullanarak kimseye muhtaç olmadan güzel bir hayat sürdüreceğinize yorulur.

Rüyada görülen kara kedi, bazı kaynaklara göre de zekanın, gücün ve öz güvenin sembolüdür. Rüya sahibinin saygın bir hayat yaşayacağını ve çevresi tarafından örnek alınan bir kişiliğe sahip olacağını gösterir.

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir İle İlgili Video 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu