Rusya’da Görülmesi Gereken Müzeler Nelerdir? Rusya Müzeleri

instagram takipçi hilesi

Geçmiş tarihinin köklü olması ve kültürel dokusunun yanı sıra sahip olduğu geniş meydanları, göz kamaştıran güzelliğe sahip mimarisi ve sanat eserlerine ev sahipliği yapan müzeleri ile ünlü olan Rusya, soğuk iklimine rağmen turistlerine en fazla ziyaret ettiği Avrupa ülkelerinden birisi.

rusya muzeleri

Eğer siz de Rusya’nın kültürel ve tarihi zenginliğini daha fazla öğrenmek istiyorsanız, St. Petersburg ve Moskova gibi birbirinden önemli kentlerde bulunan Rusya müzelerini ziyaret etmelisiniz.

Rusya’da Görülmesi Gereken Müzeler Nelerdir?

Kışlık Saray ve Ermitaj Müzesi

kislik saray

Dünyanın en büyük ve en eski müzeleri arasında görülen Kışlık Saray ve Ermitaj Müzesi, 1764 senesinde Çariçe 2. Katerina tarafından Kışlık Saray olarak kullanılmak için inşa ettirildi. 1764 senesinde ise müzeye dönüştürülerek ziyarete açılan bu kültür ocağı, aynı zamanda dünyanın en büyük resim koleksiyonuna da ev sahipliği yapmakta. Galeride üç milyona yakın sanat eseri sergilenmektedir.

Rus Devlet Müzesi

rus devlet muzesi

St. Petersburg’da hizmet veren ve resmi olarak 1898 senesinde açılan Rus Devlet Müzesi, Rusya’nın en büyük devlet müzelerinden birisi. Zengin koleksiyonu ile dünyanın dört bir köşesinden gezginleri çeken Rus Devlet Müzesi’nde, birbirinden harika sanat eserlerinin sergilenmiş olduğu sürekli ve geçici sergiler bulunuyor. Zengin koleksiyonu ile dünyanın dört bir tarafından turistleri çeken müze yaklaşık olarak otuz bin hektarlık bir alan üzerine kurulu.

Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi

guzel sanatlar muzesi

Moskova’da bulunan Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi, güzel sanatlar, numizmatik ve arkeoloji olmak üzere üç farklı bölümden oluşmakta. Sergi salonlarında Matisse, Gauguin, Picasso, Van Gogh ve Dufrenoy gibi birbirinden ünlü ressamların eserlerini görebileceğiniz müzede ayrıca Antik Mısır döneminden kalma birçok eşya ve obje de yer almakta.

Kehribar Müzesi

kehribar muzesi

Kaliningard kentinde bulunan Kehribar Müzesi, Rusya’nın ilk kehribar müzesi. Kehribar taşları ile ünlü olan bu kentte, 1979 senesinde açılan bu müze, kehribarın bilimsel, tarihi ve kültürel özellikleri hakkında ilginç ve farklı bilgiler öğrenebilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu