Rus Takvimi Nedir?

instagram takipçi hilesi

Rus takvimi, hamileliğin ilk dönemlerinde bulunan, henüz ultrasona giremeyen kadınlar arasında oldukça popüler olan cinsiyet bulmaya yarayan uygulamadır. Rus takvimine göre cinsiyet hesaplanmasında baz alınan değerler; anne ve babanın gün, ay ve yıl olarak doğum tarihi ve annenin son adet gördüğü gün, ay ve yıl tarihidir.

rus takvimi

Asırlar boyunca kız ve erkek çocuklarına farklı farklı anlamlar yükleyen toplumlar, ait oldukları kültür ve gelenekler çevresine bağlı olarak da farklı farklı cinsiyet tahmin etme yolları kullanmayı tercih etmektedir.

Mesela Türkiye’de, annenin hamileyken karnının şekli sivri bicinde ise erkek, yuvarlak ise kız çocuğu olacağı söylenir. Ayrıca yüzük testi ve annenin hamilelik sırasında güzelleşmesi gibi durumlarda bebeğin cinsiyetinin tahmin edilmesinde yer alan diğer etmenlerdir.

Rus takvimi ve Çin takvimi gibi tahmin yöntemleri ise hamileliğin 16.haftasından önceki dönemlerde rağbet görmektedir. Bebeklerin cinsiyeti döllenme oluştuğu anda belli olur. Bunun sonuçlarının tam olarak tespit edilmesi ise ancak genetik test yöntemi ile mümkündür. Bu test ise hamileliğin 16.haftasından itibaren uygulanabilir. Ancak bu dönem öncesi bebeklerinin cinsiyetini merak eden anneler, Rus takvimi ve Çin takvimi gibi yöntemleri tercih eder.

Rus Takvimi Neye Göre Hesaplama Yapar?

rus

Rus takvimi bebeğinizin cinsiyetini belirlemeye çalışırken, anne ve babanın hücre yenilenme zamanlarını tahmin ederek cinsiyet belirlemeye çalışır. Bu takvim geleneksel bir yöntemdir ve herhangi bir bilimsel olarak kanıtlanmış sonuca dayanmaz. Bilimsel bir gerçekliği yoktur.

Fakat Rus takvimi kullanarak bebeklerinin cinsiyetini tahmin eden annelerin yüksek oranlarda doğru tahmin sonuçları elde ettiği bilinmektedir. Çin takvimi ve diğer cinsiyet tahmin yöntemleri gibi Rus takvimi de kesin sonuç vermemekle birlikte sizlere heyecan verici ipuçları verebilir.

Rus takvimi başta olmak üzere, Çin takvimi ve diğer cinsiyet hesaplama yöntemlerine internet üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Yaptığınız hesaplamalarda girilen değerleri eksiksiz ve doğru girmeniz doğru sonuçlar almanız için önemli bir etkendir. Bu yüzden ebeveynlerin doğum tarihi ve son adet görülen tarih kesinlikle doğru bir şekilde girilmelidir.

Rus Takvimi ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu