Ruhi Çenet

instagram takipçi hilesi

ruhi cenet

Tam adı: Muhammet Ruhi Çenet
Doğum tarihi: 20 Ekim 1990
Doğum yeri: Aydın / Türkiye
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Youtuber
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Ruhi Çenet kimdir? Ruhi Çenet, 20 Ekim 1990 yılı doğumlu Türk youtuberdır. Aslen Aydınlıdır. 2011 yılında en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Youtube’da, açtığı kanalında video paylaşımları yapmaya başlayarak adını duyurmuştur.

Eğitim hayatı devam ederken, Hindistan’a giderek ve uzun süre bu ülkede yaşayan Çenet, eğitimini Hindistan’da tamamlamıştır. Video bloglarında Hindistan’da okumanın kendisi için ne kadar önemli olduğunu ve tüm parasıyla Hindistan’ı gezmeye çalıştığını söylemektedir. Ayrıca kendisini milyonlarca kişinin takip edeceği Youtube kanalınıda oradayken açma kararı verdiğini söylüyor.

İlk videolarını Hindistan’da yaptıktan sonra İstanbul’a taşınmıştır. 2011 yılında henüz Youtube platformu çok fazla kullanılmaya bile başlanmamışken bu işe başlayan Ruhi Çenet tek hedefinin insanlı bilgilendirmek olduğunu söylemektedir. Youtube’a ilk başlayan isimlerden biri olan Çenet,  henüz ilk evrelerindeyken girdiği sosyal platformda kanalını ilk açtığında Türkiye’de Youtube üzerinden para kazanmanın henüz mümkün bile olmadığından bahsetmiştir.

İnsanları bilgilendiren, düşündüren ve eğlendiren video içeriklerini yıllardır düzenli bir şekilde üretmeye odaklanan Çenet, şu an Youtube Türkiye’de en fazla takipçisi olan sayfalardandır. YouTube kanalında yaptığı araştırmaları, öğrendiği eğitici bilgileri ilgi çekici kendine has bir üslupla sunan Çenet çoğu kişinin yapmadığı haber dosyaları yapmayı özellikler tercih etmektedir.

2020 yılı itibarıyla Çenet’in Youtube platformunda abone sayısı 4.71 milyondur.

Ruhi Çenet, yakın arkadaşı olması sebebiyle kendisi gibi Youtuber olan Enes Batur’un 2018 ve 2019 yıllarında vizyona girmiş olan filmlerinde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=P7sAFu-Dq_o

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu