Ruh Halimi Nasıl Düzeltebilirim?

Ruh halinizi iyileştiren ufak ama etkili tüyolar nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Ruh hali, insanın zaman zaman kendisini kötü hissetmesine sebep olur. Nedensiz bir şekilde kişiyi karamsar ve üzgün bir hale sokan ruh halini daha iyi hale getirmek için birkaç alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekir. Ayrıca bazı küçük adımlar ile kendinizi kısa sürede daha iyi hissedebilirsiniz. İşte “ruh halimi nasıl düzeltebilirim?” diyenler için birkaç tüyo:

1- Ruh Halinizi Bozan Şeyi Bulun

egzersiz yaparak daha mutlu olabilirsiniz

Kendinizi neden mutsuz hissediyorsunuz bir düşünün. Sorunun kaynağına inin. Sorununuz işsizlik mi, yalnızlık mı yoksa parasızlık mı? Tüm bunları düşünce süzgecinden geçirin ve bir kağıda yazın. Sonra sorununuzu düşünerek kendinize şu soruyu sorun “5 sene sonra da ben aynı şeye üzülecek miyim?” eğer cevabınız “hayır” ise kalkın ve bir duş alın. Çünkü kendinizi yeniden iyi hissetmeye hazırsınız demektir.

2- Sabahları Erken Kalkın

uyku-ve-sabah-erken

Sabahları 11-12 gibi uyanmak belki sizin için çok iyi gibi geliyordur. Fakat geç uyanmak insanın günün büyük bir çoğunluğunun boş geçmesine sebep olur. Ayrıca erkenden kalkan insanlar, diğer insanlara kıyasla birkaç adım daha öndedir. Çünkü erken kalkanlar birçok işini halletmiş ve diğer işler için zaman ayırmıştır.

3- Her Gün Yürüyün, Koşun, Asla Durmayın

yuruyus_yapmak_meme_kanseri_riskini_azaltiyor-0

Her zaman uzmanlar tarafından spor yapın, günlük 10.000 adım atın gibi laflar duymuşsunuzdur. Hareket etmek bedensel açıdan çok faydalı olsa da, bizim konumuz zihinsel olarak da çok faydalı olduğudur. Her sabah ilk işiniz yürüyüş yapmak, ardından duş alıp kahvaltı yapmak olsa kendinizi mutsuz hissedeceğinize inanıyor musunuz? Tabiki hayır. Sabahları bu tarz aktivitelerde bulunmak insana psikolojik açıdan başarma hissi aşılar.

4- Eski Sevgilinizi Düşünmek Sizi Mutsuz Ediyorsa

mutsuzluk 2

Eski sevgili konuları, insanı durmadan mutsuz eder. Özellikle; o ilişkide son sözünüzü söylemediyseniz, ayrılık konuşması yapmadıysanız ya da arkanızda cevapsız sorular bıraktıysanız; ilerde durmadan kendinize “neden yapmadım” dememek için, eski sevgilinizi arayın ve konuşun. İçinizde ne kaldıysa sorun, kızacaksanız kızın, bağıracaksanız bağırın. Ne gerekiyorsa yapın. Aklınızda hiçbir soru bırakmayın. Alacağınız cevaplar olumsuz olsa bile bunu yapın. Bazen olumsuz da olsa kötü cevaplar duymak, insanın rahatlamasına ve yeniden başlamasına imkan tanır.

5- Kendinize Hobi Edinin

depresyona-iyi-gelen-hobiler-4

Hobi bulmak, insana kendisini gerçekten harika hissettirir. Kendinizi hayal edin; resim yaparken mi, yazı yazarken mi yoksa şarkı söylerken mi mutlusunuz bir düşünün. Ya da tüm bunların dışında ne gerekiyorsa ne sizi mutlu ediyorsa bulun ve gereken hobi araçlarını bulun.

6- İş Arayın

ofis 1

Eğer zamanınızı boşa geçirmekten şikayetçiyseniz iş bulun kendinize. Ne iş olursa olur. Yeter ki kendinizi iyi hissedeceğiniz, zamanınızı kaliteli geçireceğiniz ne varsa arayın ve başlayın. Çalışmak para kazanmanın yanı sıra insana yeni bir çevre edinme imkanı tanır.

7- Tatile Çıkın

tatil-guneslenmek

Kafanızı açan birkaç kişi ile birlikte günübirlik de olsa tatile çıkın. Emin olun tatil dönüşü her şeyin daha iyi olduğunu göreceksiniz.

8- Hayatınızda Biri Varsa

Onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatan bir metin hazırlayın. Eğer yarın buluşma şansınız varsa koşun ve kocaman sarılın ona. Hatalarını affedin. Sevginizi sonuna kadar hissettirin. Hayat çok kısa… Hiçbir şeyin mutluluğunuza gölge düşürmesine izin vermeyin.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu