Rise of Empires: Ottoman Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Netflix platformunda son olarak çok konuşulan yerli yapımımız Atiye‘den sonra bir yeni dizi daha geliyor!  İstanbul’un fethini konu alan Rise of Empires: Ottoman isimli belgesel dizinin fragmanı yayınlandı. İzleyicisiyle buluşmak için gün sayan dizi 24 Ocak’ta tüm dünya ile aynı anda Netflix’te yayınlanmaya başlayacak.

ottoman

6 bölümden oluşacak olan dizinin yapım kısmında prodüksiyon şirketleri arasında Karga Seven, STX ve Netflix bulunmaktadır. Rise of Empires: Ottoman, Prof. Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan tarafından danışmanlık sağlanarak çekilmiştir. Dizinin çekimleri İstanbul ve ülkemizin çeşitli kentlerinde yapılmıştır.

Dizinin yönetmen koltuğunda Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kurgu, En İyi Sanat Yönetmeni sahibi ayrıca Behlül Dal Jüri Özel Ödüllerine sahip Emre Şahin bulunmaktadır.

rise of empires ottoman

Dizi Konusu ve Geçtiği Tarihi Dönem Nedir?

Rise of Empires: Ottoman, 15. yüzyılda yaşanan olayları ve Fatih Sultan Mehmet’in hikayesini konu almaktadır. Dizi, Sultan II. Mehmed’in 13 yaşındayken tahta çıkmasıyla başlamaktadır. İstanbul’un fethini ve Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselişini konu alan, Rise of Empires: Ottoman diğer türk yapımlarından bir hayli farklı olacaktır.

Fatih Sultan Mehmet’in muhteşem hikâyesini ekranlara taşırken belgesel ve kurmaca türlerinin harmanlandığı dizi Osmanlı İmparatorluğu’nu farklı bir açıdan da ele almış olacaktır.

İlk olarak Ottoman Rising adıyla duyurulan dizinin proje için tanıtımı için son günlerde Netflix tarafından hız kazandırılmaya başlanmıştır. Türkiye’deki izleyiciler kadar dünya çapında da merakla beklenen ve konuşulan bu proje oyuncu kadrosuylada dikkat çekmektedir.

ottoman

Rise of Empires: Ottoman Oyuncu Kadrosu

Çok geniş ve zengin bir oyuncu kadrosuna sahip olan dizide Fatih Sultan Mehmet karakterini canlandıran isim Cem Yiğit Üzümoğlu‘dur. Cem Yiğit Üzümoğlu, yine Netflix’in ilk Türk yapımı olan Hakan: Muhafız ve Kanal D’de yayınlanmış Adı Efsane dizisinde adını başarıyla duyurmuştu.

rise of empires ottoman 4 685x456

Mara hatun olarak Tuba Büyüküstün, Ana olarak Damla Sönmez ve Loukas Notaras karakteriyle Osman Sonant’ta kadroda yer almaktadır.

rise of empires ottoman

Bu isimlerin yanında kadroda bulunan diğer isimler ise Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Ushan Çakır, Tolga Tekin ve İlayda Akdoğan’dır.

rise of empires ottoman 3 685x456

Belgesel ve kurgunun iç içe geçtiği farklı bir kurguyla karşımıza gelecek olan dizide, belgesel anlatımı kısmında Game of Thrones dizisinden tanıyabileceğiniz Tywin Lannister karakterine can veren Charles Dance yer almaktadır.

ottoman

Dizinin Netflix’te bulunan diğer iki Türk yapımından ayıran en büyük özelliği ise dilinin İngilizce olmasıdır.

İşte 24 Ocak’ta yayınlanacak dizinin fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu