Yerli Erkek Ünlüler

Rıdvan Dilmen

Rıdvan Dilmen Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ridvan dilmen 1
Tam adı: Rıdvan Dilmen
Doğum tarihi: 15 Ağustos 1962
Doğum yeri: Nazilli, Aydın, Türkiye
Boyu: 1,73 m
Burcu: Aslan
Ailesi: Mehmet Lütfü Bey (Babası), Makbule Hanım (Annesi), Ufuk Dilmen, Ercüment Dilmen, Murat Dilmen (Kardeşleri)
Eşi: Ayşe Dilmen (1999 – 2015)
Çocuk (ları): Erdi Dilmen, Eda Dilmen
Mesleği: Eski Futbolcu, Yorumcu
Aktif Yılları: 1980’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Rıdvan Dilmen Kimdir? Rıdvan Dilmen, eski futbolcudur. Artık futbol yorumculuğu yapmaktadır.

Rıdvan Dilmen, 15 Ağustos 1962 tarihinde Aydın’ın Nazilli ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin adı Makbule Hanım, babasının adı ise Mehmet Lütfü Bey‘dir. Toplamda dört kardeştirler.

Spor yapmaya atletizm ile başlamış daha sonra yönünü futbola çevirmiştir. Küçüklüğünde mahalle takımlarında oynamıştır. Mahalle maçlarında lakabı Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Cemil Turan idi. Fenerbahçe’nin maçlarını seyredebilmek için İzmir’e otostop çekerek giderdi. Babasını 12 yaşında iken kaybetmiştir.

13 – 14’lü yaşlarında mahallede futbol oynadığı sırada keşfedilmiş ve Nazilli Sümerspor alt yapısına alınmıştır. O sezon yenilgisiz olarak şampiyon olmuşlardır. Daha sonra 25 futbol topuna Muğlaspor‘a transfer olmuştur. Dilmen ile Muğlaspor amatör ligden 2. lige kadar çıkmıştır. Muğlaspor’da gösterdiği performansı ile dikkatleri üzerine çekmiş ve Boluspor’a transfer olmuştur.

Rıdvan Dilmen, ilk maçını Ali Sami Yen Stadyumu‘da Fenerbahçe, daha sonra da Galatasaray ile oynamıştır. Böylece tuttuğu takım Fenerbahçe ile ilk defa karşı karşıya gelmiştir. Fenerbahçe maçında gösterdiği performans ile tüm gazetelerin köşe yazılarında yer almıştır. Galatasaray maçından sonra Milli Takım kadrosuna çağırılmıştır.

Boluspor‘da 2 yıl oynamış ve Sarıyerspor‘a transfer olmuştur. 4 yıl Sarıyer’de oynadıktan sonra 1987 – 1988 futbol sezonunda hayali gerçek olmuş ve Fenerbahçe’ye transfer olmuştur. Aslında ilk olarak Galatasaray‘a söz vermiş fakat daha sonra sözünden dönmüş ve Fenerbahçe‘ye gitmiştir.

Rıdvan Dilmen, 1989 – 1990 futbol sezonunda bazı zorluklar yaşamıştır. Trabzonspor maçında sağ ayağından sakatlık geçirmiştir. 4 defa ameliyat olan Dilmen, 6 ay sahalardan uzak kalması gerekirken, 3 ay sonra acele ile sahalara geri dönmüştür. 1991 yılında Galatasaray maçında sağ omzu kırılmıştır. Yine 6 ay oynamaması gerekmiş fakat yine doktorları dinlememiştir.

Çıktığı ilk maçında sakatlığı nüksetmiştir. Bir başka maçta da ayak bileği kırılmıştır. Dilmen, artık istikrarsız bir futbolcuya dönüşmüştür. 1994 yılında Fenerbahçe’de ayrılmıştır. 31 Ocak 1996 tarihinde -7 derece soğuk havada jübilesini yapmıştır. Futbolu bıraktıktan sonra Vanspor, Altay, Konya, Adana, Karşıyaka ve Fenerbahçe gibi takımlarda teknik direktör olarak görev yapmıştır.

19 Mayıs 1999 tarihinde eczacı Ayşenur Hanım ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Eda Dilmen ve Erdi Dilmen isimlerinde iki çocuğu dünyaya gelmiştir. 4 Aralık 2015 günü boşanmıştır. NTV ve NTV Spor‘da uzun süre spor yorumculuğu yapmıştır.

Rıdvan Dilmen, 5 Mart 2021 günü hakkında çıkan iddialardan dolayı futbol yorumculuğunu bırakmıştır. Yaptığı açıklamada Türk futbolunun içerisinde yer almayacağını belirtmiştir.

Rıdvan Dilmen’in yaptığı açıklama;

ridvan dilmen aciklama

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu