Yerli Kadın Ünlüler

Reyhan Karaca Kimdir?

instagram takipçi hilesi

reyhan karaca 1
Tam adı: Reyhan Karaca
Doğum tarihi: 8 Kasım 1970
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.63 m
Ailesi: Sevim Karaca (Annesi), Ahmet Karaca (Babası), Lale Karaca, Fatih Karaca (Kardeşleri)
Eşi: 
Mesleği: Pop Şarkıcısı
Aktif Yılları: 2000 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Reyhan Karaca Kimdir? Reyhan Karaca, 8 Kasım 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Sevim Karaca, babasının adı ise Ahmet Karaca‘dır. Leyla Karaca ve Fatih Karaca isminde iki kardeşi vardır. Müzik kariyerine İstanbul Çocuk Korosu‘nda başlamıştır. Küçük yaşta müziğe olan ilgisi sayesinde keşfedilmiştir.

İlkokul eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Çalgı Bölümü‘nde eğitim almıştır. Lise eğitiminden sonra ise yine İstanbul Teknik Üniversitesi‘nde Sosyal Bilimler Müzik Bölümü‘nde eğitim almıştır. Eğitimini bitirdikten sonra İTÜ‘de 3 yıl boyunca kabak kemane dersleri vermiştir. 2001 ve 2002 yılları arasında özel bir lisede müzik öğretmeni olarak çalışmıştır.

Reyhan Karaca, profesyonel müzik çalışmalarına 1987 senesinde start vermiştir. Bir çok isim ile birlikte çalışmıştır. 1988 senesinde Melih Kibar ile birlikte Eurovision Türkiye Elemelerine katılmıştır. 1991 senesinde İzel Çeliköz, Reyhan ve Can grubu olarak Eurovision‘na katılmışlardır. “İki Dakika” isimli şarkı ile elemelerde 1. yarışma da ise 12. olmuşlardır. Eurovision tecrübesinden sonra pek çok reklam ve dizi müziği yapımında yer almıştır.

İlginizi çekebilir: Sinem Reyhan Kıroğlu Kimdir?

1993 senesinde ilk albümü olan “Başlangıç” albümü ile Türk Pop Müziği listelerinde yer almıştır. 2000 senesine kadar sahne çalışmaları yapmıştır. Aynı sene “Yaman Olacak” isimli albümü ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Bu albüm çalışmasında Ferdi Anıl Yarkın, Feyyaz Kuruş, Mustafa Sandal, Ayşe Gürel, Eda Özülkü, Metin Özkülü, Seda Akay, Mert Ekren, Zeynep Talu ve Selim Çaldıran gibi isimler ile çalışma fırsatı bulmuştur.

Reyhan Karaca, 2007 senesinde “İmza” adlı Zeynep Dizdar, Fettah Can, Genco Arı, Tolga Sunter, Metin Özülkü gibi isimler ile çalışmıştır. 2013 senesinde Ünlüler orkestrası Extra Erchestra kurmuşlardır. Grupta Reyhan Karaca‘yla birlikte Ferda Anıl Yarkın, Metin Özülkü, Harun Kolçak, Asım Ekren, Sibel Alaş ve Feyyaz Kuruş yer almıştır.

13 Ocak 2015 tarihinde prodüktörlüğünü Isaac Angel‘in üstlendiği, sözlerini Murat Güneş‘in kaleme aldığı, “Sobe” isimli single’ı ile müzikseverlerin karşısına tekrardan çıkmıştır. 5 Ocak 2016 tarihinde TRT Kent Radyo İstanbul’da Reyhan Karaca ile Başarı Öyküleri isimli bir radyo programı yapmıştır.

Reyhan Karaca Albümleri

 1. 1993 – Başlangıç
 2. 1997 – Sevdik Sevdalandık
 3. 2000 – Yaman Olacak
 4. 2003 – Mesela
 5. 2007 – İmza

Single Çalışmaları

 1. 2009 – Sevmeyi Bilmeyen Adam
 2. 2010 – Yeniden
 3. 2012 – Yaz
 4. 2014 – Hep Mi Dertliyiz
 5. 2015 – Sobe
 6. 2015 – Şans
 7. 2016 – Kelebek

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu