Recep Eker (Reckol) Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Recep Eker
Tam adı: Recep Eker
Doğum tarihi: 15.12.2000
Doğum yeri: Nilüfer, Bursa
Boyu: 1.74
Burcu: Yay
Ailesi: 
Sevgilisi: …
Mesleği: Müzisyen
Aktif Yılları:
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabitiktok

Hakkında

Recep Eker Kimdir? Reckol adıyla tanınmış rap müzik yapan, müzisyendir.

Recep Eker 15 Aralık 2000 tarihinde Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde dünyaya gelmiştir. Nilüfer ilçesinin Özlüce mahallesinde çocukluğunu geçirmiştir. Ailesi hakkında pek bir bilgiye rastlanamayan Reckol, iki kardeştir.

Recep Eker, ilkokul eğitimini Nilüfer Belediyesi Özlüce İlkokulunda tamamlamıştır. İlkokuldan sonra ortaokul eğitimini de tamamlayan Reckol, lise de Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi olmayan Recep Eker’e, lise arkadaşları Reckol lakabını takmıştır.

Lise eğitiminden sonra İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul’da çeşitli işlerde çalışmıştır. Çalışırken arkadaş ortamı sayesinde stüdyolara girmeye başlamıştır. Stüdyolarda Emirhan Çakal (Çakal) ile tanışmıştır. Emirhan Çakal’ın da kendisi gibi müzikle ilgili hiç bilgisi yoktur. Şuan onlara ait olan bilgileri stüdyoda öğrenmişlerdir.

Stüdyoya gidip gelerek müzikle ilgili bilgi sahibi olan Reckol, Berk Erdemanar ile birlikte Trankobuskas adlı şarkıyı çıkarmıştır. Şarkı yaklaşık olarak 1 sene önce piyasaya sunulmuştur. Şuanda 12 milyon izlenmesi bulunuyor. Sonrasında Çakal ile birlikte Glock şarkısını çıkarmışlardır. Bu şarkı ile birlikte Çakal’da Reckol’de tanınır hale gelmiştir. Youtube platofrmunda 16 milyon izlenmeye ulaşmıştır. Yine Çakal ile birlikte Perros Blancos Freestyle çıkarmıştır. Bu da 23 milyon izlenmeye ulaşmıştır. Reckol’ün tek başına yer aldığı ilk şarkı ise Sharingan isimli şarkıdır. Şarkı 1,5 milyon izlenme ile iyi bir yere gelmiştir. Çakal, Reckol ,Yung Ouzo, Tempz72 ve  J2Lasteu , Glock 2.0 şarkısını çıkarmıştır. Bu şarkı da 1,5 milyon izlenmeye ulaşmıştır.

Reckol’ü en tanınır hale getiren şarkısı ise İstediğim Olucak şarkısıdır. Şarkı 4 Haziran 2021 tarihinde yayımlanmıştır. O zamandan bugüne ise 16 milyon izlenmeye ulaşmıştır. Bu şarkıdan sonra Kuty, Reckol ve Çakal birlikte Rarı şarkısını çıkarmıştır. Bu şarkıda 9,8 milyon izlenmeye ulaşmıştır.

Reckol’ün ilk albümü ise ”Özlüce Trap Boys Albüm”dür. 13 Ağustos 2021 tarihinde çıkmıştır. Albüm içerisinde 5 şarkı bulunmaktadır. Reckol ve Ege Boran- Hamle, ikinci şarkı Reckol ve ÇakalFIJI, üçüncü şarkı ReckolHigh, dördüncü şarkı Reckol, Kuty, Çakal ve Ego Bora‘nın Minatoxkushina şarkısı, beşinci şarkı ise Reckol ve KutyDiamond şarkısıdır.

Albümden sonra ise 11 Şubat 2022 tarihinde Çakal ile birlikte Benimle Gel şarkısını çıkarmıştır. Son olarak ise 4 Mayıs 2022 tarihinde ise Reckol, Çakal ve Keişan ile birlikte Altıpatlar şarkısını çıkarmıştır.

Reckol sürekli olarak konserlerde olup, magazin ile ilgisi genelde bulunmuyor. Özel hayatı ile ilgili de bilgileri genelde gizlemeyi tercih ediyor.

Çıkardığı Şarkılar

 1. Reckol &  Berk Erdemanar- Trankobuskas (8 Ocak 2021)
 2. Reckol &  Çakal- Glock (15 Ocak 2021)
 3. Reckol &  Çakal- Perros Blancos Freestyle (2 Nisan 2021)
 4. Reckol- Sharingan (23 Nisan 2021)
 5. Çakal & Reckol & Yung Ouzo & Tempz72 & J2Lasteu -Glock 2.0 (14 Mayıs 2021)
 6. Reckol- İstediğim Olucak (4 Haziran 2021)
 7. Kuty & Reckol&  Çakal- Rari (11 Haziran 2021)
 8. Reckol & Kendo & Ozorginal – Lolita (23 Temmuz 2021)
 9. Reckol & Çakal- Benimle Gel (11 Şubat 2022)
 10. Reckol & Çakal & Keişan- Altıpatlar (4 Mayıs 2022)

Albümleri

 1. Özlüce Trap Boys Albüm
 2. Reckol ve Ege Boran- Hamle
 3. Reckol ve Çakal- FIJI
 4. Reckol- High
 5. Reckol & Kuty & Ege Boran & Çakal -Minatoxkushina
 6. Reckol & Kuty – Diamond

Videoları

Fotoğrafları

 

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu