Bilim ve Teknoloji

PUBG Nedir? PUBG Nasıl Oynanır?

instagram takipçi hilesi

Bir zamanlar herkesin oynadığı oyunlar söylemi geliştiği anda akla ilk gelen oyunlar Need For Speed, Counter- Strike, Age of Ampires ve FIFA olurdu. Sonrasında oyun dünyasını MOBA’lar istila etti. Her bir yanımız Dota ve League of Legends oldu. MOBA’dan sonra ne gelecek diye beklenirken H1Z1ve Day-Z survival (hayatta kalma) gibi oyunlar çıktı.

pugb 5

Beta’dan bir türlü kurtulamayan Day-Z tam bıkkınlık yaratmaya başlamıştı ki PUGB tutkusu tüm dünyayı sardı. YouTube’da, Twitch’te, oyun haberlerinde ve oyun turnuvalarında uzun zamandır PUGB fırtınası esmekte. Peki, öyleyse mevzuya bahis olan PUGB nedir?

PUGB, PlayerUnknown’s Battlegrounds adındaki oyunun kısaltmasıdır.

pugb 2

Telaffuzu son derece zor olan bu ad ile piyasaya çıkan PlayerUnknown’s Battlegrounds, Steam’e erken erişime açıldığı gün büyük bir ilgi ile karşılaştı. Büyük ilgi gören bütün uzun adlı oyunlar gibi kısalma adı ile anılmaya başlayan PlayerUnknown’s Battlegrounds, uzunca bir süredir PUGB adı ile bilinmekte. Erişime açıldığı dönemde yalnızca PC platformu için Steam üzerinde yayınlanmakta olan oyun, artık tabletlerde, telefonlarda ve oyun konsollarında oynanabiliyor.

Battle Royale türünün hızla yayılmasına neden olan oyun: PUBG

Japonların meşhur filmlerinden Battle Royale, vizyona girdiği 2000 yılında büyük ses getirmişti. Vahşet içeren bir film olan Battle Royale’de acımasızlık ön plandaydı. Filmin fragmanını yukarıdaki bağlantı aracılığı ile izleyebilirsiniz. PUGB ile ondan önceki Battle Royale oyun örnekleri H1Z1 ve Day-Z bu filmden esin alınarak ortaya çıkmıştır. Elbette ki bu noktada Açlık Oyunları serisini de es geçmemek gerekiyor.

pugb 4

Battle Royale tarzındaki oyunların piyasada çok fazla yer almasında Açlık Oyunları’nın etkisi büyüktür. Sonuç olarak son dönemde PUGB ve buna benzer hayatta kalma konulu oyunlar oldukça büyük bir popülariteye sahiptir. PUGB’nin azımsanmayacak yükselişinin sonrasında hemen hemen bütün büyük firmalar piyasada yer alan veya piyasaya sürülmeyi bekleyen oyunlarına Battle Royale modları eklemekten vazgeçmediler.

PUBG Hangi Platformlarda Oynanır Ve Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

pugb 7

Her bölgeden, her yaştan milyonlarca oyuncunun yer aldığı PlayerUnknown’s Battlegrounds dünysında artık çoklu platform desteği yer almakta. Piyasaya ilk çıktığı dönemde bilgisayar üzerinde Steam’den satın alınarak oynanılan PUGB, şu an Android-İOS, Xbox One, PS4 ve PC gibi platformlarda oynanabilmekte. Oyunun mobil sürümleri bilgisayarda oynayabilirsiniz.

Oyunu Bilgisayar’da oynamak isteyenler için gerekli olan sistem gereksinimleri ve yapımcı firmanın tavsiye ettiği sistem bileşenleri şu şekildedir:

pugb 3

PUBG Minimum Sistem Gereksinimleri

Depolama: 30 GB boş alan

Ağ: İnternet Bağlantısı

DirectX: 11

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB

Bellek: 8 GB RAM

İşlemci: Intel Core i5-4430 / AMD FX-6300

İşletim sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

– 64-bit işlemci ve 64-bit işletim sistemi

pugb 1

PUBG Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri:

Depolama: 30 GB 30 GB boş alan

Ağ: İnternet bağlantısı

DirectX: 11

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB

Bellek: 16 GB RAM

İşlemci: Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600

İşletim sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

– 64-bit işlemci ve 64-bit işletim sistemi

Pubg Nasıl Oynanır ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu