Mental Sağlık

Psikolojik Şiddet Nedir? Burçların Kullandığı Yöntemler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Psikolojik şiddet, herhergi bir bireyi fiziksel müdakede bulunmadan sözlerle veya davranışlarla aşağalamaktır ve maalesef ki oldukça yaygındır. Fiziksel şiddetin görünür belirtileri olmadan, psikolojik istismar yıllarca gizli kalabilir.

Bununla birlikte, psikolojik şiddet, fiziksel şiddet kadar yıkıcı olabilir. Psikolojik kötüye kullanım, içsel düşüncelerinizi ve duygularınızı etkileyebilir, ayrıca hayatınızı kontrol edebilir. Etrafınızdaki dünyanın belirsiz ve kendi evinizde güvensiz hissedebilirsiniz. Psikolojik şiddet, yakın ilişkileri, dostlukları ve hatta kendinizle olan ilişkinizi yok edebilir.

Psikolojik istismar çocuklar için de geçerlidir ve sağlıklı bir yetişkine dönüşmelerini engelleyebilir.

psikolojik şiddet 1

Psikolojik Şiddet Nasıl Anlaşılır?

Psikolojik şiddetin belirtileri ve semptomları ilk olarak kötüye giden  be giderek bozunlan davranış biçimleridir. Çok geçmeden psikolojik istismar korkutucu ve tehdit edici bir şey haline gelir.

Psikolojik şiddetin veya istismarın belirtileri şunlardır;

  • İsimini kullanarak çağırmak (Aşağılayarak)
  • Bağırmak
  • Kişiye hakaret
  • Kişiyi tehdit etmek veya onlar için önemli olan bir şeyi zarar vermek ile tehdit etmek
  • Kişiyi taklit etmek ya da alay etmek
  • Küfür etmek
  • Yok saymak
  • Kişiyi tecrit etmek
  • Sosyal etkinliklerden veya aktibitelerden uzak tutma

psikolojik şiddet 2

Burçların Psikolojik Şiddeti Uygulama Methotları

Her burç grubunun kendine özgü psikolojik şiddet uygulama yöntemi vardır; Bunlar şunlardır;

Koç: Koç burcu olan insanlar kolayca antipati hissederler. Kinlerini içlerinde tutamazlar ve kendilerini deşarj etmek için seslerini yükseltirler.

Boğa: Boğa burcu insanları genelde umursamazdır. Sevmedikleri kişileri sanki orada yokmuş gibi davranırlar. Karşı tarafı görmenden gelip soğuk davranırlar. unutmayın soğuk davranmakta psikolojik şiddete bir örnektir.

İkizler: İkizler burcu karşı tarafa hislerini hemen belli eder. Kavgaya mehilli olmasalar da jest ve mimikleri ile bunu karşıya hissettirirler. Karşı tarafın rahatsız olması için kahkaha atarak dalga geçebilirler.

Yengeç: Yengeç burcu bireyler, tepkilerini kişilikleri ile yansıtırlar. Kendine verilen bir görevi geciktirirler. Surat asarlar. Karşı tarafı sık sık eleştirir ve kendini öne çıkarmayı hedefler.

Aslan: Aslan burcunun kilit noktası egolu olmasıdır. Aslan burcu bireyi karşı tarafı pes ettirmek ve  yıpratmak için özgüven sarsıcı methotlar uygular.

Başak: Başaklar, toprak grubunun en takıntılı kişileridir. Kolay kolay memnun olmazlar. En büyük güçleri çeneleridir. Her olumsuz durumda dır dır yaparak karşı tarafın kafasını şişirirler ve pes ettirmeye çalışırlar.

Terazi: Terazilerin kavga ya da gürültü ile işleri yoktur. Genelde alttan alttan laf sokarlar. Kendisine sunalan bir projenin veya planın kötü olduğunu sözleri be hareketleri ile belli ederler fakat direkt ben bunu beğenmedim demezler.

Akrep: Akrepler psikolojik şiddet alanında burçların en etkinidir. Düşmanın zaaflarını kolayca tespit ederler. Karşı tarafı sıkıntıya sokmak için manipülasyonu kullanabilirler. Karşı tarafı kıskançlık ile suçlayabilirler.

Yay: Yaylar açık sözlüdürler. Sözümüz meclisten dışarı fakat yaylar bazen patavatsız olabilirler. 😀 Lafı evelemeden direkt olarak karşı taraf ile dalga geçerler. Rakibinin dillenmemesi gereken olumsuz yönlerini ortaya çıkarırlar.

Oğlak: Oğlaklar astroloji alanının en mantıklı düşünen burcudur. Karşı tarafı itibar olarak sıkıntıya sokmaya çalışırlar. Hata yaptıklarında suçlarını kabul etmezler ve zeytinyağı gibi üste çıkarlar.

Kova: Kovalar karşı tarafa olumsuz bir durumda soğuk davranırlar. Karşı tarafın kafasını karıştırmak için enteresan argümanlar sunarlar.

Balık: Balıklar genel olarak uzlaşmacı kişiliktirler. Eğer ki psikolojik şiddet uygulayacaklarsa duygusallığı kullanırlar. Karşı tarafta suçluluk psikolojisi yaratırlar. Rakibini uyumsuz ve kavgacı bir kişilik olarak gösterirler.

psikolojik şiddet 3

Psikolojik Şiddet ile ilgili videolar

Kaynak
Aşk Moyra

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu