Otomobil

Port Bagaj Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

instagram takipçi hilesi

Port Bagaj Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

port bagaj
Port bagaj almadan önce bu yazımı okumalısınız. Seyahat, insanları özgür kılan, içlerinde oldukları aşırı stresli zamanları geride bırakarak kafalarını boşaltmaya yarayan yegane keyif şeklidir. Yeni insanlar ile tanışıp dostluk kurma, yeni ve farklı yerler görme, denenmemiş lezzetlerin tadına bakmak gibi birçok artısı da mevcuttur. Yolculuk yapmaktan keyif alan otomobil severlerin, bagajı yetersiz olan araba kullanıcılarının, ekstrem spor meraklıların ve kalabalık ailelerin birinci tercihi olan ürünlerin başında gelen port bagajlar arabanızın üzerinde pek çok malzemenizi kolayca taşımanızı sağlayacaktır.

bagaj 2

Son zamanlarda port bagaj modelleri birbirinden farklı seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır. Bizler de aracımız için port bagaj satın almak için dikkat edilmesi gereken birkaç detay kalmaktadır. Öyleyse nedir bu detaylar? Yanıtı yazımızda…

Aracınıza Göre Hacim Ve Boyut

bagaj 3

Aracınıza göre port bagaj seçerken en çok dikkat etmeniz gerekli olan konuların başında port bagajın otomobil ile olan uyumu gelmektedir. Arabanızın modeli ve sizin ihtiyaçlarınızı değerlendirin. Port bagaj modelinin genişliğini, uzunluğunu ve litresini ihtiyaçlarınıza göre seçerek boyutunu da arabanızın boyutuna göre ayarlayın. Ancak arabanıza özel olacak olan şey, port bagaj değil, port bagajı taşıyacak olan barlarıdır.

Dayanıklılık Önemli

bagaj 4

Port bagaj satın alırken dikkat edilmesi gereken diğer hususlardan birisi de dayanıklılıktır. Arabanızın üzerinde taşındığından ve açık olduğundan ötürü, rüzgar ve benzeri hava olaylarına karşı dayanıklı olması, arabanın dış malzemesi gibi sağlam ve dayanıklı olması gerekmektedir. Bu da iyi bir işçiliği gerektirmektedir. Seçim yaparken söz konusu işçiliğe özen göstermekte fayda olacaktır.

Açılış Yönüne Dikkat

bagaj 5

Port bagajların bazıları yanan bazıları ise arkadan açılmaktadır. Arkadan açılmakta olan port bagaj modellerinde güvenlik zafiyeti daha azdır ve eşyaları yükleyebilmek çok daha kolaydır. Bununla beraber arka bölümden açılan menteşeleri önde yer aldığından, rüzgara karşı çok daha dayanıklı ve sağlamdırlar. 150 cm’den daha uzun bir port bagajı tercih ediyorsanız, yandan açılan port bagajlarını tercih etmeniz daha sağlıklı ve rahat olacaktır. Söz konusu modellerde genelde iki ya da üç noktadan kilit sağlayan merkezi kilit sistemi bulunur ve bu şekilde güvenlik kilidi sağlanmış olur.

Materyal Meselesi

bagaj 7

Port bagajlarının temel malzemesi olan alüminyum, ABS veya PMMA gibi plastik malzemeler olabilmektedir. Materyale dikkat ettiğiniz kadar dikkat etmeniz gereken bir başka husus da yapısında bulunan ultraviyole geçirmezlik özelliği olan güneşe dayanıklılık maddeleri olacaktır. UV koruması noksan olan port bagaj modelleri eskimeye ve yıpranmaya çok daha uygun olabilmektedirler.

Port Bagaj Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? ile ilgili videolar

Kaynak
blog.gittigidiyor.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu