Kişisel Bakım

Porselen Makyaj Tekniği Nedir?

Porsenel Makyaj Yapmak İçin Hangi Ürünler Kullanılır?

instagram takipçi hilesi

Porselen Makyaj Nasil Yapilir Hangi Malzemeler Kullanilir 728x410

Dikkat çekici makyajlardan biri olan   Porselen makyaj cildin pürüzsüz ve berrak görünümünü sağlayan makyaj türlerinden biridir. Kadınların daha fazla ciltleriyle uğraştığı bir gerçektir daha güzel ve farklı bir görünüm kazanmak için porselen makyaja ilgi duymakta ve uygulamaktadır. Porselen makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bunlara gelince ;

Plastik makyaj özellikle salon makyajı olarak cildinizi mat ve soluk gösteren bir makyajdır. Normal zamanlarda günlük kullanımda değilde daha çok özel davetlerde ve günlerde yapılması gereken makyaj olarak kullanılmaktadır. Porselen makyaj kullanılan alanlar fotoğraf çekimleri, ışığı düşük mekanlar, film çekimleri ve özel çekimler için kullanılmakta olan makyaja uygun olur. Cildiniz bu makyaj sayesinde daha pürüzsüz ve doğal bir görünümde olmaktadır.  .

Porselen Makyajı Evde de Uygulayabilirsiniz

Özel bir makyaj türü olan porselen makyajı uygun ürünlerin kullanımı ile evde de yapılabilen bir makyajdır. Cildinize uyumlu tonda porselen makyajı için fondöten ve yardımcı ürünlerin cilt renginize uygun olması oldukça önemlidir. Kaliteli malzemelerden oluşan makyaj ile harika bir görünüme kavuşmanız mümkündür.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

İyi bir porselen makyaj için bazı ürünleri kullanmanız gerekir. Öncelikle cildinizin genel bakımının yapılması makyajın daha güzel durması açısından oldukça önem taşımaktadır.Cildinizde istenmeyen kötü görünen tüyler için sir ağda kullanıp cildinizi daha hoş gösterebilirsiniz. Süreceğiniz fondötenin kaliteli durması açısından tüylerden arınmış olmanız gerekmektedir.

seramik makyaj nedir ne ise yarar

Porselen Makyaj İçin Ön Hazırlık Nasıl Olmalı?

Her makyaj çeşidi için önemli bir malzeme bulunmaktadır. Porselen makyaj için de en önemli malzeme tabii ki yüzünüz için kullanacağınız sir ağda dır. Cildinizde tüylerin olması makyajın kötü durmasına neden olur.

Bebek gibi bir cilt için porselen makyajda hiç bir tüy olmaması sizin için avantajlı olacaktır.

Fondöten Seçimine Dikkat

Sıvı bir porselen makyaja uygun fondöten tercihi oldukça önemlidir. Toz fondötenleri tercih ederseniz porselen görünümünü elde edemezsiniz. Porselen makyaj için parlak olmayan pudralar işinize yarayacaktır.Parıltılı fondöten kullanmaktan kaçınmalısınız bu yüzünüzün kötü durmasına neden olacaktır. Cildinizdeki kusurlar için kapatıcı kullanmanız önerilir.

porselen makyaj

Takma Kirpik Ve Farla Harika Bakışlar

Porselen makyajı ağır bir makyaj türüdür. Makyajın hemen sönmemesi için göz makyajınızı açık renk tonlardan yapmanız ve takma kirpiklere ihtiyacınız olabilir.  Renkli gözlü iseniz oldukça şanslısınız demektir. Makyajın ardından koyu tonlarla ruj seçimi ile  makyajınızı daha da etkili bir hale getirebilirsiniz.Porselen makyaj fazla uzun süre kalıcı bir makyaj değildir. Günlük yaşamanızda pek kullanmasanız da profesyonel çalışmalarda daha çok tercih edilmekte olan bir makyajdır. Cildinize uygun ve size yakışan renklerin kullanımı makyajın kusursuz olmasında yardımcıdır.

Selma

Sağlık kurumları işletmeciliği önlisans mezunuyum yazmayı ve araştırmayı seviyorum özellikle sağlık konularını yazmaktan büyük keyif alıyorum zaman zaman farklı konuları da okuyucularımla paylaşacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu