Yaşam

Plajda Görme Olasılığınız Yüksek 8 Farklı İnsan Tipi

instagram takipçi hilesi

Yaz geldi. Kimimiz fazla kilolarımızla kimimiz ise bembeyaz tenimizle sahillere akın edeceğiz. Ailesi ile mutlu zaman geçirmek isteyenler, sevgilisiyle güzel bir tatil yaşamak isteyenler, arkadaşlarıyla eğlencenin doruklarına ulaşmak isteyen herkes nerede elbette sahilde.

Sıkça görmeye alıştığımız kimi zaman şaşırıp kimi zaman da artık yeter dediğimiz sahildeki insan manzarasına şöyle bir bakalım ne dersiniz? İşte Sahilde alışılmış ve alışılagelmişin dışındaki 8 insan tipi.

pl 11

1 -) Kalabalık Aile

Sahillerin olmazsa olmazı belki de eğlenmeyi, güzel zaman geçirmeyi en çok hak eden grup. Anne, baba, çocuklar, anneanne, babaanne, dede… başı var sonu yok bir liste. Sahilde büyük bir sofra kurup şarkılar türküler kahkahalar gırla gider. Altlarında şort olmayan ufaklıkların peşinden koşan annelerin babaların tatilden keyif alıp almadığı da ayrı bir soru işaretidir.

Elbiseleriyle denize giren anneanne, babaannelerimiz, belki yüzme bilmeyen bıçkın delikanlı dayımız. Ve o sıcak havada da olsa içimizi her zaman ısıtan semaver. Semaverde pişen çayı denize karşı içmenin tadı herhalde paha biçilemezdir.

pl 9

2 -) Yüzme Aşıkları

Gösterişten midir yoksa gerçekten oldukları hal o mudur bilinmez ama şapur şupur çılgınlarca yüzenlerin grubu burası. Bu tipler o kadar çılgın yüzerler ki önlerine bakmazlar denizin içinde araba gibi birisine çarpabilirler. Suya alışmak için yavaş yavaş ilerleyenleri görmezden gelerek herkesi ıslatarak cumburlop denize atlarlar. Ve herkesin kendilerini izlediklerinden emin bir şekilde kasıla kasıla teveccühlere layık olmaya çalışır.

pl 4

3 -) Şakacı İnsan

Her arkadaş grubunun, ailenin şakacı bir temsilcisi vardır. Kimisi uzun uğraşlar sonucu topladığı yengeçleri uyuyan arkadaşının üzerine bırakır, kimisi denizin içinden aldığı bir avuç kumu babasının sırtına tam on ikiden vurur, kimisi de eniştesi kendisine dondurma alsın diye topu kumsala gömen küçük birader sahillerimizde her zaman mevcuttur.

pl 2

4 -) Yenilsin İçilsinciler

Olur ya denize giderken yanınıza para almamışsınızdır. Sıcakta bunalırsınız, tuzlu su yutarsınız ne olacağı hiç belli olmaz. Tam o sırada yanınızdaki o kalabalık ailedeki anne almıştır eline salatalığı başlar pazar tezgahçısı gibi soymaya o soydukça mis gibi kokusu yayılır yayıldıkça siz yutkunursunuz. Biraz uzaklaşayım tur atayım dersiniz bir köşede üç kişi mangalın başında keyifle karnını doyurur. Siz siz olun denize hazırlıksız gitmeyin.

pl 6

5 -) Sosyal Medyacı Arkadaş

Ofiste çalışıyorsunuz çay molası verdiniz, ınstagrama girdiniz ve takip ettiğiniz kişilere bakarken elinde Kürk Mantolu Madonna ya da Tutunamayanlar kitabıyla kum, deniz, bacak sergisini tüm takipçileriyle paylaşan arkadaşımız. Bu tipler uygun ışığı yakalamak için Cem Yılmaz‘ın Gora filmindeki  sahnedekine benzer şekilde “çabuk çabuk ışık kaçacak” telaşını hiç eksik etmezler. Her an havada, karada, denizde, her yerde her an fotoğraf çekip paylaşabilirler.

pl 10

6 -) Sanatçı Ruhlular

Sahiller içimizdeki mimarın, müteahhi’tin, mühendisin ilk çıraklık mekanıdır. Hepimiz kumsalda timsahlı görkemli kaleler, büyük derin çukurlar, kumdan futbol sahaları yapmışızdır. Bu aşkı devam ettirebilenler büyüdüklerindeki meslekleri de haliyle o aşkla devam ediyor. Bu aşkın bitmemesi için kumdan kaleleri suyun erişemeyeceği bir yere inşa etmek en mantıklısı olacaktır.

pl 3

7 -) Barbi Bebekler De Yüzebilir

Sahilde olduğunu unutup Banu Alkan edasıyla denize giden bir güruh da yok değildir. Onlar için durum gayet normaldir fakat siz farkında olmadan bir konsere ya da kadınlar matinesine düştüğünüzü sanabilirsiniz. Bu arkadaşlar absürt yazlık elbiseleriyle ve makyajlarıyla yakışıklı delikanlıları Ahmet’leri, Mehmet’lerin gözlerini kendilerinden aldırmamak için etkili yöntemler kullanabilirler.

pl 1

8 -) Brad Pitt’leri Sahilden Alalım

Bütün bir kış salonlardan çıkamayan, kilolarca ağırlığın altına giren, sosyal medyada “bugün de spor, herkes yatıyor ben spordayım” naraları paylaşan erkekler. Sahilde Robocop gibi gezen kimilerince çok çekici kimilerince de kas yığını olarak görülebilmektedir. Ama yine de hepsi sahillerimizin birer rengi gibidirler.

pl 7

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu