Pizzagate ve Wayfair Olayı Nedir?

instagram takipçi hilesi

Pizzagate ve Wayfair Olayı, son günlerde gündemi oldukça meşgul etti. Ortaya atılan iddialar ile adeta dünya ayağa kalkmış durumda. İddialar göre Wayfair özel bir yazılımla şifreleme yaparak çocuk ticareti yapmakta. Avrupa Birliği ülkelerinde ise son yıllarda kaybolan mülteci çocuk sayısı 96 Bin’den fazla. Sadece Almanya’da ise toplamda 10 Bin çocuğun kayıp olduğu bilinmektedir.

pizzagate ve wayfair olay 1

İlk olarak detaylı bir şekilde Pizza Gate Olayını ele alalım.

Pizzagate Olayı Nedir?

Pizzagate Olayı, Amerika Birleşik Devletlerinin en zengin insanlarının ve siyasetçilerinin çocukları sapkın partilerde kurban etmesi ve çocuklara cinsel istismarda bulunması olarak adlandırılmaktadır. Gizli belgeleri ifşa etmesi ile adından sıkça söz ettiren WikiLeaks bu olayı da ifşa etmişti. Fakat olayın bir süre sonra üstü örtüldü.

Olaya Pizzagate isminin verilmesinin amacı ise olayı yönettiği iddia edilen bireyin, dünyaca ünlü bir pizzacı zincirinin de sahibi olmasıdır. Pek çok yazılı ve görsel belge ile ispatlanan iddiaların merkezinde yer alan “Comet Pizza” isminin “Child Porn” yani “Çocuk Pornosu” kelimelerinden esinlenerek meydana geldiği iddialar arasındadır. Comet Ping Pong Pizza‘nın sahibi James Alefantls‘dir.

Bu pizzacı genel olarak zengin, ünlü ve siyasetçilere çocuk pazarlayan bir paravan şirket görevi görüyor. Kişiler ile yapılan yazışmalar arasında ise bazı şifreler kullanılmaktadır. Oğlan çocukları yerine makarna, kız çocukları yerine ise peynir şifresi kullanıldığı iddia edilmektedir.

Ünlü isimler bu tarz sapkın partiler organize ettiğinde büyük paralar ödeyip bu pizzacıdan peynir ve makarna gibi şifreler yani kız ya da erkek çocuk sipariş ediyorlar. Siparişlerin hepsi mail adresleri üzerinden yapılıyor ve siparişler evlere bizzat teslim ediliyor. İddialar arasında pizza dükkanının alt katında yer alan odalara sadece özel konukların girdiği de yer almaktadır.

pizzagate ve wayfair olay 3

Wayfair Olayı Nedir?

Wayfair, Amerika Birleşik Devletlerinde mobilya ve ev gereçleri satan bir şirkettir. 2002 senesinde kurulmuştur. İlk kurulduğunda adı CSN Mağazaları idi. Firma ABD’nin yanı sıra İrlanda, Kanada, Birleşik Krallık ve Almanya’da da temsilcilikleri bulunmaktadır.

Reddit‘te ortaya atılan bir iddiada Wayfair de aynı Pizza Gate gibi çocuk ticareti yapmak ile suçlanmıştır. İnternet sitesinde yer alan ürünlerin fiyatlarının yüz binlerce dolarları bulması aslında satılan eşyaların mobilya vs. değil, çocuk olduğu iddia edilmiştir.

Şirket yetkilileri sitede yer alan ürünlerin bu kadar yüksek fiyatlı olamasının sebebini endüstriyel sınıfa bağlamış ve iddiaları yalanlamıştır. Yalanlamadan sonra ise sitede yer alan ürünler kaldırıldı. Yapılan açıklamada ürünlerin yüksek fiyatta satılmasının sebebinin tüm ürünlerin endüstriyel kullanımda uygun olmasına bağlanmıştır. Ürünlerin kaldırılmasının sebebi ise fiyat düzenlemesi, resim çekimleri ve kapsamlı açıklama eklemek olduğu söylenmiştir.

pizzagate ve wayfair olay 2

Pizzagate ve Wayfair Olayı ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=Zf0zEt5uVGQ

https://www.youtube.com/watch?v=gappp121y78

https://www.youtube.com/watch?v=ayww-oei55Q

https://www.youtube.com/watch?v=hpWZvU1_XfI

Kaynak
Google

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu