Film & Dizi Önerisi

Piyanist Film Konusu ve Oyuncuları

Gerçek bir yaşam öyküsünü anlatan Piyanist filmi, konusu ve oyuncuları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

instagram takipçi hilesi

Piyanist filmi yayınlandığı tarihten bu yana ödül alan ve beğenilen filmler arasında yer alıyor. 2002 yılında yayınlanan Piyanist filmi şimdilerde Netflix gibi platformlardan kolayca izlenebiliyor. Yıllardır herkesin izlediği ve ödüller alan Piyanist filmi, dönemin savaş ruhunu çok iyi yansıtmaktadır. Piyanist film konusu ve oyuncuları…

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

piyanist film konusu
Türkçe İsmi: Piyanist / The Pianist
IMDb Puanı: 8.5
Yapım yılı: 2002
İlk vizyon tarihi: 28 Şubat 2003
Yaş Sınırı:–
Sezon sayısı: —
Bölüm sayısı:–
Yönetmeni: Roman Polanski
Senarist: Ronald Harwood, Roman Polanski
Yapımcı:  —
Yapım Şirketi: —
Başrol Oyuncuları: Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Emilia Fox
Türü: Savaş, Biyografi, Dram, Tarih
Yapım Ülkesi: 
Kanal: —

Piyanist Filminin Konusu

Uzun yıllar boyunca izlenmiş olan Piyanist filminin konusu savaş dönemini esas alır. İkinci Dünya Savaşı döneminde yaşanan ortam konu edinilmiştir. Polonya, Nazi işgali altına girmiştir ve yaşam çok zordur. Naziler bu dönemde insanları toplayıp bir esir kampına götürmektedir. Piyanist esir kampına girmekten son anda kurtulur. Müzisyen, esirlik ve sefalete direnerek hayatta kalmaya çalışır.

Ünlü piyanist, esir kampından kaçarak hayatına devam ederken, sığındığı sokaklarda yaşamına devam etmeye çalışır. Dram dolu filmde gözyaşları sel olacak. Piyanist filminin sonu da çok hayret vericidir. Uzun yıllar boyunca efsane diziler listesinde ilk sıralarda yer almıştır.

piyanist

Piyanist Filminin Oyuncuları 

Piyanist filminde birbirinden başarılı ve ünlü isimler var. Her bir oyuncu birbirinden başarılı olmasıyla dikkat çekiyor.

Thomas Kretschmann, Adrien Brody, Emilia Fox, Ed Stoppard, Jessica Kate, Frank Finlay, Michal Zebrowski, Maureen Lipman, Julia Rayner, Richard Ridings, Roddy Skeaping, Lucie Skeaping, Ruth Platt, Ronan Vibert, Wanja Mues, Valentine Pelka, Ben Harlan, Nomi Sharron, Anthony Milner, Joachim Paul Assböck, Lew Rywin, Gene Gutowski, Andrew Tieman, Daniel Caltagirone, Roy Smiles, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Blumentfeld, Cyril Shaps, Cezary Kosiriski gibi isimler filmin kadrosunda yer alıyor. 

Piyanist Filminin IMDB Puanı Kaçtır?

Yahudi soykırımın ve yaşanılan zulmün işlendiği Piyanist, film dünyasının en sevilen içeriklerinden biri olmuştur. Dram ve savaş konulu harika filmin IMDB puanı 10 üzerinden 8,5 olmuştur. IMDB puanı olarak rekor kıran harika film birçok ödülün de sahibi olmuştur. Diğer filmlere nazaran, tarih psikolojisini ve dönemin içinde bulunduğu zorlukları en iyi yansıtan bir film olmuştur.

piyanst

Piyanist Filminin Konusu Nasıl Belirlenmiştir?

Piyanist filmi gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilmiştir. Piyanist filminin senaristi, Wladyslaw Szpilman’ın hayatını anlatmıştır. Polonya’nın Nazi baskısı sırasında başından geçen olaylar, üzerine eklemeler de yapılarak seyircilere sunulmuştur.

Piyanist filminin başrol oyuncusu Adrien Brody, bu film için piyano çalmayı öğrenmiştir ve film için 14 kilo birden kilo vermiştir. Büyük değişimi gözler önüne seren Brody, birçok ödülün de başkahramanı olmuştur. En iyi erkek oyuncu ödülünü alarak en genç başarılı oyuncu olmaya hak kazanmıştır.

Piyanist Filminin Konusu ile İlgili Video

Piyanist Filmini izle:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu