Peugeot’un Yeni Logosu Tanıtıldı..!

İşte Peugeot'un Yeni Logosu

instagram takipçi hilesi

Peugeot’un Yeni Logosu Tanıtıldı..! Peugeot, artık yeni kurulan Stellantis’in bir parçası olduğu için marka makyajını yavaş yavaş yapmaya başladı. Bu pek çok kişi tarafından yeniden keşfin başlangıcı olarak görülmektedir. Bu logo, 2010 yılından beri ilk yeni Peugeot logosudur.

Onlarca yıldır kullandığı zombi gibi yürüyen aslan olmadığı için Peugeot’nun başından beri yaşadığı en büyük logo değişikliklerinden biri budur. Peugeot, aslanın kollarını uzatarak ayakta durmak yerine aslanın yüzünü daha da yakınlaştırmıştır. Yan profilinden güçlü bir yelesi ve açık ağzı ile dişleri gösterilmiştir. Eski logo biraz daha sönük kalıyordu. Fakat yeni logo sanki bir Lamborghini logosu gibi lüks hissi veriyor.

Peugeot'un Yeni Logosu

Peugeot’un yeni logosu, kraliyet arması kalkanının üzerinde yer alan bir aslan simgesi ile karşımıza çıkmıştır. ve Peugeot, yazısı tüm harflerle yazılmıştır. Modernite ve tarihsel perspektif karışımı harika ve son zamanlarda gördüğümüz en iyi ve yeni logolardan bir tanesidir.

Peugoet, ileri teknoloji ya da fütüristik bir şey yapmak için çok fazla zaman harcamamıştır. Fakat, hiçbir şekilde eski bir gürünüm vermemektedir.

Peugeot'un Yeni Logosu

Peugeot Logo Neden Değişti

Peugeot, yeni tasarımının şirketin son zamanlarda üst düzey pazar hareketlerini ve birkaç yeni elektrikli aracın tanıtımını yansıttığını belirtmiştir. Peugeot, logoyu zamansız olacak şekilde tasarladığını söylemiştir. Peugeot ileriki dönemlerde artık tamamen elektrikli araç üretimine geçmesi düşünülmektedir. Bu yüzden logo da elektrikli araçlarda da kullanılabilecek bir tasarıma dönüştürülmüştür.

Peugeot’un yeni logosu, yakın zamanda yeniden tasarlanan Peugeot 308 hatchback’te ilk kez yerini alacak ve 2023’e kadar tüm Peugeot bayilerinde yer alacak. Yani yeni logoyu 2023 yılına kadar Türkiye’de de görebileceğiz. Peugeot otomobil severlere e-Legend Concept ile beraber yeni logonun bir ön izlemesini göstermişti. Artık o arabanın logosu gerçek olduğuna göre, kesinlikle arabanında  üretim versiyonun da geleceği tahmin edilmektedir.

Peugeot'un Yeni Logosu

Peugeot’un Yeni Logosu ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=lp_vnFtkQcg

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu