Cinsel Sağlık

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu) Nedir, Modelleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu) Nedir?

Penis protez halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinir. Yaşadığınız erektil disfonksiyon için doğal ilaçlar veya ilaçlar yeterli değilse bu çözüm önerilir. Penis içerisine yerleştirilen penil protez anatomik sertleşmeyi kolaylaştırır. Erektil disfonksiyon için diğer cerrahi olmayan yöntemler etkili olmayabilir.

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu) Nedir, Modelleri Nelerdir?

Bu durumda penis protezi kalıcı kür sağlamasının yanı sıra memnuniyet oranı yüksek bir tedavi yöntemidir. Uzun sürmeyen işlemden sonra penise, tipine göre esneyerek veya genişleyerek sertleşen iki adet zevk çubuğu yerleştirilir.

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu) Kimlere Takılabilir?

penis protezi mutluluk cubugu nedir modelleri nelerdir2

Erektil disfonksiyon olarak bilinen erektil disfonksiyonu olan kişilere penil protezler yerleştirilebilir, ancak ameliyatsız tedavi tekniklerine rağmen hala yetersizdir.

  • Diyabet,
  • Omurilik yaralanması veya zedelenmesi,
  • Multipl skleroz gibi hastalıklar sonucunda gelişebilir.

Bu sorun ortaya çıkarsa üroloğa başvuran kişi doktorun reçete ettiği ameliyatsız tedavileri kullanır. Bu tedavilerin başarı oranları kısmen iyi olmakla birlikte soruna kalıcı bir çözüm sağlamamaktadır. Bu durumda 40 yılı aşkın süredir kullanılan bir teknik olan penis protez tedavisi uygulanmaktadır.

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu) Modelleri Nelerdir?

penis protezi mutluluk cubugu nedir modelleri nelerdir4

En basit protez türü, ereksiyon oluşturmak için kanla genişleyen penisin korpus kavernozumuna tıbbi olarak yerleştirilen bir çift esnek silikon bazlı çubuktan oluşan tek parça protezdir. Diğer bir model ise daha gelişmiş bir protez olan 3 parçalı Şişirilebilir Bliss Çubuğu. Günümüzde erektil disfonksiyonu olan birçok erkek, doğal ereksiyona çok yakın bir his veren 3 parçalı şişirilebilir implantları tercih etmektedir.

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

penis protezi mutluluk cubugu nedir modelleri nelerdir5

Medikal yaklaşım kullanılan protezin türü, hastanın tıbbi öyküsü, cerrahın yaklaşımı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Penil implant ameliyatı yaklaşık 1 ila 1,5 saat sürer. Ameliyat anestezi yardımı ile yapıldığından hasta herhangi bir ağrı hissetmeyecektir. Penisin uzunluğu, işlem sırasında bir mezura kullanılarak doktor tarafından belirlenir.

Ardından hastanın anatomisine en uygun protez seçilir ve yerleştirilir. Protezler özel bir tıbbi operasyondan sonra tamamen cilt altına gizlenir ve dışarıdan hiçbir şekilde tespit edilemez. Ameliyattan sonra hastalar genellikle aynı gün veya 1 gece hastanede kaldıktan sonraki gün taburcu edilirler. Bu durum hastanenin reçetesine veya doktorun kararına göre değişiklik gösterebilir.

penis protezi mutluluk cubugu nedir modelleri nelerdir1

Nadir durumlarda, ameliyattan sonra ağrı bir süre devam edebilir. Doktorunuzun size önereceği ilaçlar ile bu ağrılarınızı kolayca yönetebilirsiniz. Çoğu zaman karın dokusunun penisle birleştiği alt kısımda veya skrotumun penisle birleştiği yerde küçük bir cerrahi kesi ile yapılır.

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu) Sonrası Cinsel Hayat

Üç parçalı penil implant ameliyatından 6 veya 8 hafta sonra kontrol grubuna gelen ve tamamen iyileşen penis hastalar, vücutlarında yabancı cisim veya rahatsızlık olmadığı için kendilerini çok rahat hissettiklerini söylerler.

Normal şartlar altında ameliyattan 6 ila 8 hafta sonra cinsel ilişki başlayabilir. Ancak bu, bazı protezlerde farklı olabilir. Plastik protezler yani yekpare bükülebilen protezler her zaman sert yani dik durumda oldukları için bazı durumlarda dışarıdan görülebilmektedir. Ancak tek parça olan dövülebilir implant, maksimum bükülme açısı nedeniyle hassas bireylerin penislerini gizleyebilecekleri şekilde üretilmiştir.

Penis protez, penisi sertleştirmeye yardımcı olan bir implanttır. Bu implantlar, idrar ve spermin çıktığı üretra adı verilen bir tüpe değil, tüpün her iki yanında bulunan korpus kavernozum adı verilen kanallara yerleştirilir.

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu) İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu