Yaşam

Payoneer Kart Nedir, Nerelerde Kullanılır?

instagram takipçi hilesi

Payoneer Kart Nedir?

Payoneer, dünya çapında tanınan ve çok talep edilen bir ödeme sistemidir. Dünyada Payoneer kullanan oldukça fazla sayıda şirket var ve hatta Google ve Amazon gibi önde gelen şirketler ödeme yöntemi olarak Payoneer’i tercih ediyor. PayPal’ın Türkiye’deki işlemlerini durdurma kararı almasıyla birlikte Türk tüccarlar için elektronik ihracat kapsamında ödeme yöntemleri konusu oldukça karmaşık hale geldi. Payoneer ile tanışan Türk satıcıların öncülüğünde Payoneer başarıyla ülkemizde en yaygın kullanılan ödeme sistemi haline geldi.PayPal ile karşılaştırıldığında daha hızlı ve daha avantajlı bir ödeme sistemidir.

payoneer kart nedir nerelerde kullanilir2

Payoneer’in algoritması 70’den fazla para birimini algılayabilir ve 200’den fazla ülkeye veya bölgeye para transfer etmenize olanak tanır. Payoneer’de hesap sahipleri, banka hesaplarına para aktarabilir ve parayı hızlı ve sorgusuz bir şekilde geri alabilir. Ayrıca rakiplerine göre daha hızlı ve güçlü bir platformdur. Ayrıca düşük komisyon oranları, 150’den fazla tespit edilen yerel para birimi, sınır ötesi ödeme sistemleri ve dil destek hizmetleri ile alanında kendini kanıtlamış bir online ödeme sistemidir.

Payoneer, sınır ötesi ödemeler, işletme sermayesi, vergi çözümleri ve risk yönetimi gibi hizmet paketleri sağlamak için yeni nesil teknoloji algoritmalarını, uyumluluğunu, operasyonlarını ve bankacılık altyapısını ve diğer teknolojileri kullanır. Payoneer kartın avantajları arasında;

  • Payoneer’i bu kadar popüler yapan en büyük etken sizler için çok düşük komisyon gerektirmesidir. Ayrıca dünya çapında tanınan bir ödeme sistemi olarak kullanıcılarının birçok firmadan ödeme almasına olanak sağlamaktadır.
  • Payoneer kartı MasterCard garantilidir.
  • Payoneer’in komisyon oranı düşüktür. Bu nedenle daha çok tercih edilmektedir.

payoneer kart nedir nerelerde kullanilir3

  • Yeni nesil teknolojileri kullanmaktadır.
  • Dev şirketler genelde Payoneer kullanır.
  • İçeriğinde bir çok dil desteği vardır. Türkçe de dahildir.

Payoneer Komisyon Oranları Nelerdir?

Payoneer kartta para transferlerinde genelde %2’lik bir komisyon oranı sunar. Bunun dışında e-ticaret sayfalarında kullanılan Payoneer kartın komisyon oranları da oldukça düşüktür. Sanılanın aksine Payoneer hesabı açmak çok kolaydır. Payoneer resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra 5 dakika içerisinde yeni bir kullanıcı talebi oluşturabilirsiniz. Bu işlemden 5 dakika sonra aynı gün Payoneer hesabınızı onaylayan bir e-posta alacaksınız.

Payoneer Nerelerde Kullanılır?

E-ticaret platformları farklı ödeme sistemlerini entegre edebilir veya kullanmayı tercih edebilir. Bu e-ticaret siteleri arasında;

  • Amazon
  • Etsy

payoneer kart nedir nerelerde kullanilir1

  • Ebay
  • Allegro

bulunuyor. Bunun dışında bir çok e-ticaret platformu ile çalışmalara devam eden Payoneer kart, özellikle dolar arttıktan sonra Türkiye’de e-ticaret satışlarında yurt dışı platformunda satışlar oldukça artmış ve talep görmüştür.

Payoneer Kart İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu