Yerli Erkek Ünlüler

Patron Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Patron
Tam adı: Ege Erkurt (Patron)
Doğum tarihi: 10 Ocak 1988
Doğum yeri: Mersin / Türkiye
Boyu: 
Ailesi: 
Sevgilisi: …
Mesleği: Müzisyen, söz yazarı, besteci
Aktif Yılları: 2018’den Günümüze
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Patron kimdir? Patron, gerçek adı ile Ege Erkurt, rap şarkıcı ve söz yazarıdır. Ünlü rapçi Sagopa Kajmer ile “Siyah” isimli şarkı çıkartan Patron, 10 Ocak 1988 tarihinde dünyaya geldi.

MTV’nin ünlü bir kanal olduğu o zamanlar, Ege kanalda ördüğü şarkıcıların isimlerini not alır, izlediği kişilerin müziklerini kaset haline getirirdi. Kasetleri dinleyerek kendini geliştirmek istemiştir.

Bu esnada break dans öğrenir. Abisi de kendisi gibi ünlü bir rapçidir. Abisi ile birlikte birçok çalışma yapmıştır. Şarkılarını radyoya kaydederek dinlemiştir. Yabancılardan gördükleri rap tarzının Türkiye’de de olabileceğini düşünerek bu tarzı denemiştir.

Ceza gibi birçok ünlü rapçi ile tanışmaya ve kendi tarzını oluşturmaya başlamıştır. Doğum yeri Mersin olan rapçi, müzik ile ilgilenmeye çok erken yaşlarda başladı. 15- 16 yaşlarındayken rap şarkıları yazdı ve söyledi. 2005 senesinde kendi şarkılarını demo olarak kaydetti. Onun şarkıları birçok web sitesinde çalmaya ve ilgi görmeye başladı.

Bakırköy’de İstasyon Konserleri’nde şarkılar söyledi. Henüz genç yaştayken kendine has geniş bir dinleyici kitlesi vardı. Ona göre müzik sadece “kaliteli” ve “kalitesiz” olarak ikiye ayrılır. 2003 yılında bir yarışmaya şarkısını gönderir. Bu şarkı birinci seçilir.

Eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde okur. İstanbul’a gelişi onun profesyonel müzik hayatına girişini sağlamıştır. Üniversite eğitimini bitirdikten sonra birçok işte çalışmış olsa da onun asıl yükselmek istediği kariyer her zaman için müzik olmuştur.

Birçok albüm ve single çalışmaları yaptı. Slow şarkıları birçok kişi tarafından beğeni ile karşılandı. Sosyopat isimli albüm çıkardı. Ama bu albüm yayın şirketi yüzünden beklenen başarıya ulaşamadı.

Bir süre sonra kendi plak şirketini kurmaya karar verdi. Oluşturduğu plak şirketinde gençlerin önünü açmaya çalıştı. Gençlere yol göstermeyi kendine ilke edindi.

Günümüzde birçok ünlü şarkıya imzasını attı ve ciddi bir hayran kitlesi oluşturdu. Her geçen gün kariyerinde güçlü basamakları tırmanmaya devam etmektedir. YouTube üzerinden yayınladığı şarkıları da milyonlarca izlenmektedir.

Patron Şarkıları

 1. Nefret
 2. Manzaralar
 3. Güzel kızlar patron dinler
 4. WhatsApp
 5. Darbe
 6. Unut geçmişi
 7. Kaybedecek ne kaldı?
 8. S.O.S
 9. Yanıyorum hala
 10. Hayvan
 11. Rüyanda bile göremezsin
 12. Kırgın adımlar
 13. Yine olmadı
 14. Taviz yok
 15. Boş ol
 16. Üstüm başım dağınık
 17. Kafamda
 18. Geceye mi küssem?
 19. Pegasus
 20. Yağmasam da gürlüyorum
 21. Gecenin başı
 22. Sıraya girin
 23. PMC Represents the underground
 24. Parçala
 25. Gotham city
 26. Seni sevmiyorum
 27. Keş
 28. Aklımı kaçırdım
 29. Robin Hood
 30. Kendimi tanıyamıyorum
 31. Paranoya
 32. Yola devam

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu