Film & Dizi Önerisi

Passengers (Uzay Yolcuları) Filminin Konusu Nedir?

instagram takipçi hilesi

Televizyonlarda yayınlanmaya başlayan ve sinemada büyük ilgi gören bilim kurgu filmi Passengers’ın yani Uzay Yolcularının konusu nedir? Oyuncuları kimler ve fragmanı gibi daha bir çok detay bu yazımda! Ayrıca izlediğim filmleri konu aldığımdan kendi yorumumu da yaptım.
Passengers
IMDb Puanı: 7.0
Vizyon tarihi:  12 Ocak 2017
Filmin süresi: 1 saat 57 dakika
Yönetmeni:  Morten Tyldum
Oyuncuları: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen devamı
Türü: Bilim kurgu,Aksiyon, Romantik
Yapım Ülkesi: ABD

Passengers /  Uzay Yolcuları Filminin Konusu

Her şey bir geminin içinde başlıyor ! The Avalon isimli gemi 5.258 kişiyi başka bir gezegene götürmek için taşıma görevini üstlenmiş. Bu uzay gemisinin yolculuğu ise tam 120 yıl sürecek. Bu yüzden de bu 120 yıl boyunca gemideki bu 5 bin 258 kişi uyutuluyor.

the avalon 800x425

Bu yolculuğun 30. yılında gemi teknik bir arıza veriyor. Geminin yaptığı bu arıza sayesinde mekanik teknisyen olan Jim Preston‘un (Chris Pratt) uyandırılacaktır. Adeta sessiz bir gemi! Kendisinden başka bir robotla birlikte tamı tamına 1 yıl geçirir.Bu sürenin sonlarına doğru artık bıkmıştır ve intiharın eşiğine gelmiştir. Düşünseniz ya sadece canlı siz varsınız konuşan ve hareket eden . Bir uzay gemisindesiniz ve diğer insanların uyanması için daha 90 yıl geçmesi gerekiyor . Tabi o kadar ömrünüz olmayacak!

Passengers picture 800x332

İntihar etmeyi düşündüğü bir an uykudaki insanların bulunduğu alana gelir ve Aurora Lane‘i (Jennifer Lawrence) görür. Aurora Lane, gazeteci ve yazardır. Uykudadır! Jim,Aurora’dan etkilenmiş ve çokça düşündükten sonra zor da olsa uyandırma kararı alır.

Amacı geride kalan yıllarını etkilendiği Aurora Lane ile birlikte geçirmek istemesidir. Tabi aynı şekilde uyanınca Aurora’da gemide Jim ile birlikte geride kalan yıllarını geçirmek zorunda kaldığını öğrenince işler zorlaşır. Ancak zamanla Aurora bu duruma alışır. Hatta bu konuyu deneyimlendirmek için kitaplaştırmak ister. Birbirlerine aşık olurlar.

Passengers picture.jp 800x533

Fakat Aurora, Jim tarafından bilerek uyandırıldığını öğrenince işler yine karışır. Filmin devamını izlemenizi tavsiye ederim.

Bilim kurgu filmleri arasında farklı bir konuyu işlemiş diyebilirim. Ancak buna benzer Mavi Göl filmi vardı seksenlerde. İki genç çocuk kız ve erkek bir adada yaşamak zorunda kalırlar ve birbirlerine aşık olurlar ve büyüler ebevyn olurlar. Buna benzer bir hikaye ancak tabi ki de çok farklı yönleri var. Bunun yanı sıra görsel efektleri oldukça iyi ! Aşağıda fragmanı izlerken siz de göreceksiniz zaten.

IMDb’de 7 puan aslında gerçekten de hakkı bir puan . Ne eksik ne de fazla. Eğer izlediyseniz , yorumlarınızı aşağıdan esirgemeyin! İzlemeyenlere ışık tutalım ne dersiniz?

Passengers /  Uzay Yolcuları Filminin Fragmanı

Bir yorum

  1. Mutlaka izlenmeli bir film fazla insan yok ama kalabalığa da gerek yok bence passengers filmi cidden etkileyicidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu