Yaşam

Parfüm Sıkarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

instagram takipçi hilesi

parfüm 1

Parfüm insanların tercihlerine göre seçmiş olduğu birtakım kimyasallardan ortaya çıkan bir koku türüdür. Fakat her parfüm her bedene aynı oranda etki etmez. Parfümün uygulanageldiği bölgeler onun etkisini ve kalıcılığını belirlemektedir. Yazımızda parfümün ne şekilde kullanılması gerektiğine dair tavsiyelerimizi okuyacaksınız. Parfümü bedeninizde nasıl daha kalıcı bir hal alabileceği, parfümün ne denli uzaktan sıkılması gerektiği, parfümün kaç fıs olarak sıkıldığı ve parfüm sıkma tekniklerini sizler için derledik.

Beden Özellikleri

Parfümün bedeninizde uzun süre hissedilebilmesi deri özelliği ile ilintili bir durumdur. Parfümler yağlı derilerde diğer ciltlere oranla daha uzun süre hissedilebilmektedir. Nemsiz bir bölgede kokunun gerçek aroması ne yazık ki o kadar kalıcı olmaz. Bu nedenle cildi nemsiz olanlar normalden daha fazla aralıklarla parfüm kullanmalılardır.

parfüm 7

Beslenme şekilleri, sigara alışkanlıkları,, alkol, zararlı maddeler, hava koşulları, yaş, deri renginiz gibi etmenler aramakta olduğunuz doğru parfümü kolay bir şekilde tedarik edebilmeniz oldukça önemlidir.

Parfümün Etkili Kullanım Bölgeleri

Nemli ve yüksek ısılı noktalar: göbek, kulak arkaları, boynun arkası, göğüs araları, koltuk altları.

parfüm 3

Nabız bölgeleri: boyun bölgesi, şakak, bilek içleri.

Hareketli bölgeler: dizler ve dirsek bölgeleri

Saçlar: parfümünüzü saçınıza da uygulayabilirsiniz. Fakat koku karışıklığına neden olmamak adına saçlarınızı koku içermeyen ürünlerle yıkamaya özen gösterin. Saçlarınız kısa ise saç diplerinize, saçlarınız uzun ise saç uçlarına uygulayabilirsiniz.

Giysi Üzerinde

parfüm 5

Parfümlerin giysiniz üzerinde uzun süre hissedilebilmesi için söz konusu materyalin pamuk gibi ürünlerden meydana gelmesi gerekmektedir. Diğer giysilerde ve triko ürünlerde parfüm kokusu çok kısa sürede kaybolacaktır.Parfüm, koku hissini uzun süreyle hayvan derilerinden elde edilmiş olan giysilerde ve keten ham maddeli giysilerde göstermektedir.

Parfümler Kıyafetin Neresine Uygulanmalı?

parfüm 4

Parfümü, ceket, mont ve giysilerinizin iç bölümlerine uygulayabilirsiniz. Farklı yapıdaki parfümleri elbise yıkanmadan üst üste kullanmamanızı öneririz. Birkaç farklı parfümün elbisenin üzerinde karışması çok hoş olmayan kokuları ortaya çıkarabilecektir. İnce ve ipeksi giysilere parfüm sıkılmaması lekelenmelerin önüne geçmek adına oldukça önemlidir.

Kullanmış olduğunuz parfüm elbisenize sıktığınız parfüm ile aynı ise diğer giysilerinizde de uygulayabilirsiniz. Yeni kokular deniyorsanız , bu kokuları giysilerinizde değil bedeninizde uygulamanızı öneririz. Çünkü parfümler giysilerin görüntüsünü matlaştırabilmektedir.

Parfüm Nasıl Saklanmalı

parfüm 2

Uzun süre boyunca aynı parfümden yararlanabilmeniz için parfümü  nasıl saklayabileceğinizi de biliyor olmalısınız. Nemli güneşli ve yüksek ısılı yerler parfümün kullanım süresini bir hayli azaltmaktadır. Bu nedenle parfümlerinizi sıcaktan uzak tutup dolap ya da gardıroplarda bulundurun.

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu