Paranın Satın Alamayacağı Şeyler Nelerdir?

Ne kadar zengin olursanız olun asla para ile alamayacağınız şeyleri hiç merak ettiniz mi?

“Paranın satın alamayacağı şeyler vardır” sözünü mutlaka duymuşsunuzdur. Peki hiç düşündünüz mü nedir bunlar? 

Bazı insanlar için para hiç de önemli değildir. Fakat bazıları mutlu olmak için zengin olmak gerektiğini düşünürler. Aşağıda yer alan şeyleri elde etmek için servet harcasanız bile asla satın alamasınız.

1. Kaybedilen Zaman

paranın satın alamayacağı şeyler nelerdir?

Zaman, ne olursa olsun geri alınamayan bir kavramdır. 1 saniye önce yaşanılan an, her ne kadar yakın gibi görünse de hiçbir zaman geri gelmeyecek bir dilimdir. Bu nedenle dünyanın bütün serveti dökülse de zaman asla geri gelmeyecektir.

2. Sağlık

paranın satın alamayacağı şeyler nelerdir?

İlgili İçerikler

Sağlık para ile alınabilir diye düşünebilirsiniz. Fakat, dünyanın en zengin insanları hasta olduğunda bir servet ortaya dökseler bile ancak ölümü birkaç sene erteleyebilirler. Hatta bazen erteleme konusunda bile başarılı olamazlar. Bu nedenle sağlık, kesinlikle paranın satın alamayacağı şeyler arasında yer alır.

3. Mutluluk

paranın satın alamayacağı şeyler nelerdir?

Yine bazı insanlar zengin olduğunda çok mutlu olacağını düşünür. Ayağının altında araba, başını sokabileceği lüks bir ev her derde deva gibi görünür. Fakat mutluluk para ile alakalı olsaydı ayda yüz binler kazanan ünlü insanlar boşanmazlardı. Daimi bir mutluluk hali yaşarlardı. Fakat “zengin” insanların hayatlaırına baktığımızda, sıradan insanların hayatına özenirler.

4. Aşk

paranın satın alamayacağı şeyler nelerdir?

Sihirli Annem dizisini izleyenler bilirler. Orada Eda Peri, beğendiği insanları kendine sihir ile aşık ederdi. Fakat sihrin etkisi geçince karşısındaki insanların da aşkı bir balon gibi söner giderdi. Gerçek hayatta da durum böyledir. Sırf zengin diye evlilik yapan insanlar, cicim aylarından sonra büyük bir mutsuzluğa düşerler. Kalplerinde aşk yerine para olduğu için başlarını vuracak taş ararlar. Unutmayın ne kadar zengin olsanız da aşk paranın satın alamayacağı şeyler arasındadır.

5. Beceri

paranın satın alamayacağı şeyler nelerdir?

Küçükken herkesin bir heves ile gitar kursuna yazıldığı olmuştur. Aylarca süren çabaların ve dökülen paraların neticesinde yine de gitar çalmak konusunda başarı kazanılamamıştır. Bunun nedeni de yetenek olmamasıdır. Eğer yetenek yoksa dökülen onca para çöpe doğru yok olur gider.

6. Huzur

huzur

Paranın satın alamayacağı şeyler arasında huzurun da yeri yadsınamaz. Huzur, manevi anlamda kişinin hayatından memnun olma halidir. Fakat bunun da maddiyat ile hiçbir ilgisi yoktur. İnsanın huzurlu olması için; sağlıklı, mutlu ve vicdanen rahat olması gerekir.

7. Vicdan

vicdan

Vicdan insanın geceleri yatağa girdiğinde yaptığı her şeyin muhasebesini yaparak iç huzuru ile uyuyabilmesi olarak tanımlanabilir. İnsanın vicdanının rahat olması için  her yönden doğru adımlar atmış olması gerekir. Aksi takdirde hiçbir milyarder rahat bir vicdanı para ile satın alamaz.

https://www.youtube.com/watch?v=B0lYEm0gvec

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu