Film & Dizi Önerisi

Paramedik Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Netflix’in 2020 yapımı yeni orijinal filmi Paramedik, Eylül ayında yayınlanmıştır. Orijinal adı El Practicante olan İspanyol yapımı film suç ve dram türlerindedir. 1 saat 34 dakika süren filmin yönetmen koltuğunda Carles Torras yer almaktadır. Senaryosu David Desola ve Hèctor Hernández Vicens tarafından kaleme alınmıştır. Konusu ve başrollerdeki oyuncuların performanslarıyla izleyicilerin beğenisini toplayan film kısa sürede Netflix’in ilk 10 listesinde zirveye doğru yükselmiştir. Orijinal dili İspanyolca olan yapımı Netflix’te bulabilirsiniz. İşte Paramedik filminin konusu ve oyuncu kadrosu…

El Practicante 5 685x1014

Paramedik Filminin Konusu

Suç ve dram türündeki İspanyol yapımı filmin konusu ve filmdeki performanslar izleyicilerin dikkatini çekerek beğenilerini toplamıştır. Film, tekerlekli sandalyeye mahkum olan bir adamın yaşamının geri kalanı için almak istediği intikamın hikayesini konu edinmektedir.

Geçirdiği trajik bir kaza sonucunda Angel, tekerlekli sandalyeye mahkum bir hayat yaşamak zorunda kalır. Bu olayla birlikte sevdiği kadın tarafından terk edilerek büyük bir yalnızlık ve ihanetle yüzleşir. Durumu kabul etmeyi reddederek kendisini terk eden kadını ölümcül derecede takıntı haline getiren Angel, büyük ve korkunç bir intikam planı yapmaya başlar. Yeni yaşamındaki zorluklarla baş etmeye ve durumuna alışmaya çalışırken kendisini intikama adayan yaralı bir adamın mücadeleci ruhu ortaya çıkmaktadır.

paramedik 4 685x456

Paramedik Filminin Oyuncu Kadrosu

İspanyol yapımı orijinal adı El Practicante olan Paramedik filminin ilgi çeken konusunda dikkatleri daha da üzerine çekmesine sebep olan faktör ise başrollerin sergilediği performanslar olmaktadır. Filmden beğeniyle bahseden birçok izleyicisi başrolde yer alan ve kendisi intikama adayan Angel karakterini canlandıran Mario Casas’ı takdir etmiştir. Filmin başrollerinde yer alan diğer isimler ise Deborah François ve Guillermo Pfening‘dir.

paramedik 2 685x456

İspanyol oyuncu Mario Casas, İspanya’nın son dönemde sevilen birçok yapımında yer almış popüler isimlerindendir. Instinto dizisinin başrolü olarak tanınan oyuncu Görünmeyen Misafir, Aşka Yükseliş gibi filmlerde de yer almıştır. Paramedik’te başrolü paylaştığı Belçikalı oyuncu Deborah François ise The Page Turner isimli filmle umut vaat eden oyuncu olarak gösterilmiştir.

Paramedik filminde yer alan oyuncuların tamamının listesi ise şu şekildedir:

  • Mario Casas – Angel
  • Déborah François – Vane
  • Guillermo Pfening – Ricardo
  • Celso Bugallo – Vicente
  • Raúl Jiménez – Fermín
  • Maria Rodríguez Soto – Sandra
  • Pol Monen – Andrés
  • Gerard Oms – Agente

Netflix orijinal yapımları arasında çok fazla sevilen film ve dizilere imza atan İspanya bu filmiyle de başarı yakalamıştır. İspanyol yapımlarını seven biri izleyiciyseniz yine Netflix yapımı olan yakın zamanda yayınlanmış ve çok gündem olmuş The Platform, Görünmeyen Misafir ve Fırtına Anı gibi filmlere göz atabilirsiniz.

Filmin fragmanı

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu