Kişisel GelişimMental Sağlık

Özgüveni Arttırmanın En Basit ve Etkili Yolları!

instagram takipçi hilesi

Özgüven eksikliği yüzünden birçok sıkıntı yaşarız.En basitinden herkesin içinde bildiğiniz belli bir konuda sizin konuşmanız lazımken konuşamazsınız .Bu sizin özgüven eksikliğinizden/düşüklüğünden kaynaklanır.Bunun gibi birçok örnek verilebilir. Ama kesin olan bir şey var! O da özgüven eksikliği yüzünden ,yaptığınız işi  ne kadar iyi yapsanız da onu insanlara duyurmada sorunlar yaşayabilirsiniz!

ozguven-arttirma-yollari

Bunlar gibi özgüven eksikliği sorunları yüzünden insanların sorunlarına bi nebze merhem olması adına bizde bir araştırma yazısını sizler için derledik. Birçok insanın yaşadığı bu özgüven eksikliğini MaksatBilgi olarak bizde değinelim dedik!

Sizinde özgüveniniz düşükse,az sonra sizlere paylaşacağımız küçük öneriler sayesinde,özgüveninizi arttırabilirsiniz.Bu sayede kendi çevrenizde yaşadığınız sorunları (özgüven düşüklüğü ile ilgili olarak) halledebilirsiniz!

1 . Kabullenmeyi deneyin!

kabullenmek

Öncelikle kibirlenmeyi bırakın ve özgüveninizin düşük olduğunu kabullenerek bunun çözümlerini arayın.

2 . Yardım Almaktan Çekinmeyin!

yardim-alin

Özgüven için çevrenizdeki insanlar ile birlikte hareket edebilirsiniz. Bir arkadaşınızla yemeğe, konsere, sinemaya ya da tiyatroya gidebilirsiniz. Bu sizin üzerinizde olumlu etkiler yaratır.

3 . Yeni İnsanlar ile Tanışın!

yeni-insanlarla-tanismak

Yeni bir insanla tanışmak size güven verir. Sokakta yürürken, otobüse bindiğinizde size merhaba diyen bir insan, sizi her zaman cesaretlendirir.

4 . İnsanlarla İletişim Halinde Olun

insanlarla-iletisim-halinde-olun

Suspus durmak yerine sürekli bir şeyler hakkında konuşursanız zamanla bunu alışkanlık haline getirir ve insanlarla daha iyi iletişim kurarsınız. Bu da sizin özgüveninizi arttırır.

5 . Kendinizi Küçümsemeyin

kendine-guvenmek

Unutmayın ki özgüven için kendinizi cesaretlendirmelisiniz. Öncelikle şunu unutmayın ki hiç kimse sizden üstün değil.

6 . Ön Plana Çıkın

on-plana-cikin

Mesela arkadaşlarınız ile oturuyorsunuz, eğer hep siz konuşur ve insanların sizi dinlemesini sağlarsanız, cesaretiniz artar ve özgüveninizi yükseltirsiniz.

7 . Sık Sık Dışarıya Çıkın

disariya-cikin

Eğer evden çıkmayan biriyseniz işiniz çok zor. Çünkü özgüven için iletişim şart ve bunun tek yolu da dışarıya çıkıp topluma karışmaktır.

Kaynak: Ofpof

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu