Kişisel Gelişim

Özgürlüğün zirvesinde uçmak için 5 adım

instagram takipçi hilesi

Ruhun, bedenin ve fikirlerin özgürlüğü için verilen mücadelenin bir parçasını içinde taşıyıp uçmak isteyenlerden misin ?

fly-away-copy

1. Sabah güne günışığından erken başlarken koştuğun yollarda akıttığın terler özgürlüğün bir parçasını hissettirirken, zirveye uçmanın başlangıcı olacak. Bir yandan her bir adımın geçmişin tozunu attırırırken, benliğin öylece geçip gitmesini izleyecek. Sabip olduğun her bir zerren nefes alabilecekken ilk adımını atmaktan geri durma !

article-2700596-1fdb30a800000578-112_634x350

2.Kulağında ruhundan bir parça olmuş notalar, seni işe giderken arşınladığın yollardan, inip bindiğin araçlardan sıyırıp olmak istediğin yerde olmanın mutluluğunu yaşatacak. Dikkat etmen gereken bu şarkıların rastgele seçilmiş olmayıp, daha öncesinden kendini en özgür hissettiğin bir hatıranla pekiştirdiğin, tekrar tekrar dinlediğin bir eser olması gerektiği. İzin ver geçen her bir saniyen geçmişinden güzel bir izi yeşil tutsun !

1

3. Çalışma saati boyunca kısa tatile çıkacak, ruhun bedeninden öte varmak istediği yere gideceksin. Çok uzun bir süreye, ayrılmış bir bütçeye ihtiyacın olmadan sadece gözlerini kapatıp beş dakika boyunca kumsalın irili ufaklı tanelerini ayaklarının ucunda hissederken ormanın yeşilliğinden gelen rüzgarda saçlarını savuracaksın. Bu yolculuk için geçmişinden gelen hatıra bir kareyi masanın üzerine koymayı unutma !

simple-design-construct-small-office-decor-ideas-small-work-office-decorating-ideas-small-office-space-decor-ideas-small-office-room-decorating-ideas-small-office-reception-decorating-ideas-smal

4. Tam da gün bitime yanaşmış rutinliğe hapsolmuş hissettiğin anda zıt düşünceye geçecek, dönüş yolunda karşılaştığın insanları görünüşlerinin tersinde hayal edeceksin. Karşından sana doğru kaşları çatık süratle gelen siyah takım elbiseli göbekli beyfendiyi evde pembe pijamalarıyla çocuklarını eğlendirirken düşlediğin an ılık bir duş gibi özgürlüğü bütün bir benedinde hissedeceksin. Denemekten kaçma !

3

5. Ve sen karar vereceksin ne hissetmek istediğine. Akşam yorgunluk çayını bildirimlere aldırmayıp yudumlarken, ruhunun isteklerine zaman tanıyacaksın. Ne kimin ne yaptığını umursamadan ne de gündemde konuşulanlara takılmadan. Derinden gelen şiir ise okuyup, sessizlikse ona kulak verip zirvenin yamacına konmuş bir kuş gibi hissedeceksin !

14071_10151387998177616_715329464_n

Ve adım adım kanatlarının çırpmaya başladığına masmavi gökyüzü şahit olacak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu