Oylum Talu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

oylum talu kimdir 2
Tam adı: Oylum Talu
Doğum tarihi: 9 Ağustos 1976
Doğum yeri: İzmir, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: Aslan
Ailesi: 
Eşi: Mert Çelet (2007), Methi Bengisu (2013 – 2020)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sunucu
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Oylum Talu Kimdir? Oylum Talu, sunucudur.

Oylum Talu, 9 Ağustos 1976 günü İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Annesi coğrafya öğretmeni, babası da Aliağa rafinerisinde görevli olan ve işletme müdürlüğü yapan kimya mühendisidir. Amerika’da bir abisi var. Teyzesi ilk kadın gazetecilerden bir tanesi olan Aysel Okan’dır.

Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü‘nde tamamladı.

Bir dönem “Yetenek Sizsiniz Türkiye” isimli yarışma programında jüri üyeliği yaptı. Habertürk ekranlarında yayınlanan “Burası Haftasonu” ve “Bir Yaz Gecesi Rüyası” isimli programları sundu. Aynı zamanda Bloomberg HD’de ise Faruk Bayhan’la beraber “İkonoskop” adlı programın ve  “Emlakta Bugün” adlı programın sunuculuğunu yaptı. 6 Nisan 2011 günü düzenlenen “2010 Yılın Televizyon Yıldızları” ödül töreninde de sunucu olarak yer aldı.

Talu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi‘nde televizyon, röportaj ve diyalog alanında dersler veriyor. Aynı zamanda Müjdat Gezen Sanat Merkezi‘nde Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanıdır. Kadir Has Üniversitesi‘nde doktora eğitimini tamamladı.

Kendi hatası olduğunu söylediği 2005 yılının Ekim ayında işadamı Mert Çelet ile dünya evine girdi. Daha sonra 2007 yılının Ocak ayında boşandılar. Boşandıktan kısa bir süre sonra Habertürk’ten istifa etti. Ağabeyinin yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri‘ne gitti. Hakan Yangın ile evlenmek için gitmişti ama evlenmeden ayrıldılar.

Oylum Talu, 20 Nisan 2013 tarihinde Methi Bengisu ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden 2016 yılında ikiz bebekleri dünyaya geldi. 2020 yılının Mayıs ayında boşanmaya karar verdi. Başarılı bir yazar olan Kahraman Tazeoğlu, 2011 senesinde “Kayıp Yüzyılın Prensesi Oylum Talu” adlı bir kitap kaleme aldı.

“Anlatacaklarım Var” isimli programı TV8’de sundu. “Bir Yaz Gecesi Rüyası” isimli programında sunuculuğunu üstlendi. 2016 yılında tekrardan Habertürk’e döndü. O günden beri bu kanalda görev yapıyor.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu