Otomobil

Oto Cam Filminin 5 Avantajı

instagram takipçi hilesi

Oto Cam Filmi ve arabalar, sahibinin yaşam tarzı, kişiliği ve hatta sosyal statüsü hakkında her türlü ipucunu sunar. Bunu fark eden sürücüler, araçlarının görünümünü iyileştirmenin farklı yollarını arıyorlar. Araba modifikasyonunun bir parçası olarak otomotiv camı ve aksesuarlarının uygulanması bunlardan biridir. Ayrıca cam filmleri, estetik olduğu kadar güvenlik ve sağlık açısından da birçok fayda sağlamaktadır.

Oto Cam Filmi

Oto Cam Filminin 5 Avantajı

Güneş Işınlarından Korur

Cam filmleri UV ışınlarının ve güneşten gelen ısının araca girmesini engelleyerek olası deformasyonu engeller. Zararlı UV ışınları ciltte hasara yol açabileceği gibi, döşemelerin renginin solmasına ve plastik parçaların çatlamasına da neden olabilir. Böylece cam filmi kullanarak kendinizi ve çocuğunuzun cildini zararlı etkilerden koruyabilirsiniz.

Gizlilik ve Güvenliği Sağlar

Gizlilik ve güvenliğin sağlanmasına yardımcı olur. Meraklı gözler herkes için rahatsız edici bir durumdur. Cam filmi diğerlerinin içeriyi görmesini engelleyerek bu sorunu ortadan kaldırır. Ayrıca cam filminin bu özelliği aracın güvenliğine de katkı sağlar, araba cam filmi kullanarak değerli eşyaların görünürlüğünü azaltabilir ve olası hırsızlıkları önleyebilirsiniz.

oto cam filminin bes avantaji3

Yakıt Tüketimini Azaltır

Sıcak yaz günlerinde aracı serin tutar. Arabanızı nemli iklimlerde serin tutmanın önemi ve maliyeti konusunda herkes hemfikirdir. Cam filmleri, otomobilin içinde aşırı ısınmaya neden olan ultraviyole ve kızılötesi ışınları engelleyerek nispeten serin bir atmosfer yaratır. Sonuç olarak cam filmi ile donatılmış araçlarda klimanın yakıt tüketimine etkisi azaltılarak verimli ve konforlu bir sürüş deneyimi sağlanır.

Can Güvenliğini Arttırır

Film, bir kaza durumunda kırılan cam parçalarının dağılmasını önlemek için koruyucu bir tabaka oluşturmak üzere cama uygulanır. Bu özellik can güvenliğini arttırır ve ayrıca dolu veya kaya sıçraması nedeniyle camın zarar görmesinin azaltılmasına yardımcı olur.

Estetik Görünüş Katar

Aracın estetiğini arttırır ve ikinci el satışlarında değerini arttırır. Cam filmi her sürücünün favori uygulaması değildir, ancak diğer faydalarının yanı sıra aracın görünümüne de katkıda bulunur. Uygulama, siyah araçlarda genel bir estetik, beyaz araçlarda ise büyük bir kontrast oluşturuyor. Bu sayede şık ve güzel arabanın kullanılmış satış değeri de artmaktadır.

Oto Cam Film Yasak Mıdır?

  • Yönetmeliklere göre M, N, O sınıfı otobüsler, minibüsler, kamyonetler, karavanlar ve diğer araç ve arabalara cam filmi uygulanabilir.
  • Araba cam filmlerinde PVC malzeme kullanılamaz.
  • Cam filmi kaplamalarında kullanılan yapıştırıcılar akrilik esaslı olmalıdır.
  • Cam filmi en az %98 UV koruması sağlamalıdır.
  • Sadece cam panelin iç yüzeyine uygulanmalıdır.

oto cam filminin bes avantaji1

  • Sürücü seviyesindeki yan camlar en az %70 ışık geçirgenliğine ve arka camlar en az %20 ışık geçirgenliğine sahip olmalıdır.
  • Araba cam filmi miktarı da ışık geçirgenliğine göre belirlenir.
  • Yüksek ışık geçirgenliğine sahip kullanımı ücretsiz cam filmi, Film 1 ve 2’den oluşur. Aracın içini net olarak göstermeyen araba cam filmi numaralarına 3 ve 4 denir.

Oto Cam Filmi İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=ssCPxaEt7Hg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu