Yerli Kadın Ünlüler

Otilia Bruma Kimdir?

instagram takipçi hilesi

otilia-bruma-foto-galeri-26
Tam adı: Otilia Bruma
Doğum tarihi: 13 Haziran 1992
Doğum yeri: Suceava/ Romanya
Mesleği: Şarkıcı
Aktif yılları: 2012’den bu yana
Resmi web sitesi: otiliamusic.com
Sosyal Medyada
facebook twitter

Hakkında

Onu genelde kısa adıyla olan,Otilia ismiyle tanıyoruz. Son zamanlarda Romanya müziğinin yükselişiyle dünyada birçok ünlü ve popüler olan Rumen müzisyeni var.Başında İnna‘ yı bilmekteyiz belki de ama duyduğumuz yumuşak ve kulağa hoş hareketli bir müzik Rumen müziği. Tabi şarkıyı seslendirenin de sesinin güzelliği de eklenince şarkıcının diğer müziklerini de dinlemeye başlıyorsunuz.

Tam adıyla yani doğum adıyla mı demek lazım ; Otilia Bruma 13 Haziran 11992’de dünyaya geldi. Romanya’nın ilçesi olan Suceava ‘da dünyaya gelmiştir. Neredeyse her gerçek müzisyen gibi çocukluğunda, müzikle ilgiymiş. Daha sonrasında ise müziğe ilgisinden dolayı müzik öğretmeninin gözünden kaçmamış. Romanya Ulusal Kolej’de eğitimini tamamlayan,Otilia Bruma yerel televizyonlarda çalışmıştır.

Otilia Bruma, ilk şarkılarını daha 17 yaşındayken seslendirmiştir. Sahne adı da kullanan Otilia, sahne adını Bijue olarak sahnelere çıkmıştır. İşin tuhafı Amerika’da bu ismi kullanan bir müzisyen olduğunu öğrenince 2013 yılınfa sadece Otilia olarak güncellenmiştir.

2012 yılında,All The Stars şarkısıyla ve video klibiyle müzik dünyasına,gündeme bomba gibi düşmüştür.Sonrasında ise 2013 yılının Haziran ayında,French Kiss adında şarkısını yayınlamıştır.Yine takip eden zamanda Kasım 2013’de de Russian Dream ile On Fire şarkısını yayınlamışlardır.

 JHaps Records plak şirketiyle ile çalışmaya başlamış ve dünya listelerinde hit olan şarkısı olan Bilionera, 20 Şubat 2014’te yayınlanmıştır.

Son olarak,(tabi şuan yazdığım tarih itibariyle)2015 yılında Serdar Ortaç’ın Balım şarkısına düet yapmış ve video klibinde oynamıştır.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=OZiiAfHPtl0

Fotoğrafları

Kaynak
YoutubeGoogle

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu