Gezi Rehberi

Uygun Bir Bütçe İle Yurt Dışında Gezebileceğiniz Yerler

instagram takipçi hilesi

Yaz mevsiminin gelmesine çok az bir zaman kalmışken insanlar yazı nerede geçirip, nerede tatil yapacaklarını da şimdiden planlamaya başladı bile. Bilindiği üzere tatil yeri seçmek için kafanızda birçok kriter oluşturursunuz ve bunlardan en önemlilerinden biri de o tatilin size ne kadara mal olacağıdır. Bizde bunu göz önüne aldık ve sizler için en uygun ve ortalama bütçe ile gidebileceğiniz yurt dışında  olan o yerleri araştırdık ve bu yazımızda derledik.

İşte yurt dışında uygun bir bütçeyle gezebileceğiniz o ülkeler :

8ba5bbdd9e0c11077dbf5a9cc83d1c45 sri lanka1

1 – Sri Lanka

Hint okyanusunda yer alan ve bir ada ülkesi olan Sri Lanka en ucuz ülkelerden sadece biri. Doğa güzellikleri adeta cenneti andıran bir yer olan Sri Lanka da trekking , dalış ve sörf yapmak isteyenler için oldukça olanaklı yerler de mevcut. Çok ucuz olan bu ülkede tahmini olarak günde 30- 35 dolar civarı bir parayla çok rahat bir şekilde gezebilmeniz de mümkün.

la paz 1 yoldasin kambocya angkor tapinaklari 1

2 – Bolivya

Dağlarla çevrili ve denize kıyısı olmayan bu yer sizi çok etkileyecek doğa güzellikleriyle dolu. And dağları ve Amazon yağmur ormanları gerçekten görülmeye değer. Ayrıca dünyanın en tehlikeli yolu olan “Ölüm Yolu” bu ülkede yer almakta. Bu ülke gerçekten maceraperestler için efsanevi bir yer. Ülke de gezmek ise maliyet açısından çok ama çok uygun.

buenos aires arjantin gezilecek yerleri arjantin turlari arjantin tatili florida caddesi san thelmo recoleta pilar klisesi puerto madero la boca jardin japones japon bahcesi Arjantin La Boca 02 e1420127866518

3 – Arjantin

Diğer bir ucuz ülke ise Arjantin. Bu ülkede gece hayatı oldukça canlı. Ülkede bir çok cafe ve bar bulunmakta. Arjantin mutfağı ise et ve şarabıyla ünlenmiş durumda. Çeşitli et ve şarap ürünleri mevcut olan bu mutfak sizi oldukça etkileyebilir.

yoldasin gurcistan tiflis gezilecek yerler 480x320 digital2

4 – Gürcistan

Hem ülkemize yakınlığı açısından hemde doğa güzellikleri açısından harika bir şehir Gürcistan.Bu ülkenin ayrı bir artısı ise vize gerekmeden sadece nüfus kağıdınızın yeterli olmasıdır. Ayrıca gezdiğiniz süre zarfında da fazla bir para harcamadan tatil keyfi yapabileceğiniz bir ülkedir Gürcistan.

yoldasin kambocya koh ker yoldasin kambocya angkor tapinaklari 1

5 – Kamboçya

Kamboçya ucuz ülkelerin başında gelebilecek bir ülkedir. Angkor Wat tapınağı dünyanın en büyük tapınağı ve dünyanın en ihtişamlı tapınaklarının arasında yer alabilecek bir yer. Böyle güzel bir mimari eserlerin bulunduğu bu ülke gerçekten görülmeye değer.

hindistan 7 Rajastan 1

6 – Hindistan

Hindistan da Taç Mahal en önemli mimari eserlerden bir tanesi. Bollywood’un da merkezi olan Hindistan’ın etkileyici mimari eserleri gerçekten göz alıcı. Bu ülkede günlük giderler ise  tahmini olarak 35 dolar civarında olsa gerek.

Kaynak
Kaynak 1Kaynak 2

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu